Trakya Birlik fiyatları açıkladı

Trakya Birlik Yönetim Kurulu, arpa, tritikale, çavdar ve yulafın alım fiyatlarını açıkladı. Arpa da ton başına kooperatif ortaklarına borç karşılığı 910 TL, müşterilere ise 900 TL fiyat veren Trakya Birlik, tritikale, yulaf ve çavdar da ise ortak ve müşterilerden borç karşılığı ton başına 885 TL ve peşin 875 TL bedelle alım yapacak.

Trakya Birlik Yem Fabrikaları’nda üretimi gerçekleştirilen hayvansal fenni yemlerin önemli girdi kalemlerinden arpa, tritikale, çavdar ve yulafın tedariği amacıyla üretici ortak ve müşterilerinden mübayaa edeceği ürünlerin alım fiyatları Trakya Birlik Yönetim Kurulunca belirlendi.
Konuya ilişkin Trakya Birlik Yönetim Kurulunca yapılan açıklamada;
“Gerek ortak ve müşterilerimizin ürünlerinin değerini bularak en iyi fiyatla alımının gerçekleştirilmesi, gerekse de genel piyasa fiyatlarında çiftçilerimiz lehine regülasyon sağlanması amacıyla piyasa fiyatlarına göre son derece müspet seviyede belirlenen alım fiyatları, gücünü ortaklarından alan Trakya Birlik’in yükselen hizmet kalitesinin en önemli göstergelerinden birisidir.
Bu çerçevede; Arpa mübayaası borç karşılığı kooperatif ortaklarından 910,00 TL/ton, müşterilerden 900,00 TL/ton ve peşin bedelle ise ortaklarımızdan 900,00 TL/ton, müşterilerden de 890,00 TL/ton bedelle,
Yine, Tritikale, Yulaf ve Çavdar mübayaası ortak ve müşterilerden Borç karşılığı 885,00 TL/ton ve peşin 875,00 TL/ton bedelle yapılacaktır.
Geçmişten bugüne sağlam ve emin adımlarla gelişimini sürdüren Trakya Birlik, Türk Kooperatifçilik dünyasında ki müstesna yeri, büyüyen ve gelişen ticari kapasitesiyle gerek üretici ortaklarına, gerekse de Türk Tarım ve Sanayisine daha büyük hizmetler vermeye tüm kararlılığı ve gücüyle devam edecektir.
Trakya Birlik’in, yaklaşan Ayçiçek harman döneminde de üretici ortaklarımızın ürünlerinin en iyi şekilde değerlendirilerek hak ve menfaatlerinin korunması yolundaki tarihsel misyonunun farkındalığı içerisinde dün olduğu gibi bugün de gereken gayret ve çaba içerisinde olacağı tartışılmazdır.
Bu vesileyle Hububat harmanıyla başlayan 2018/2019 üretim sezonunun başta üretici ortaklarımız olmak üzere bütün çiftçilerimize bereketli ve hayırlı geçmesini diliyor saygılarımızı sunuyoruz” denildi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol