Trafik Eğitim Parkı için kazma vuruldu

Kırklareli’nde Trafik Eğitim Parkı için adım atıldı. Atatürk Mahallesi’nde proje için belirlenen arazide iş makineleri kazma çalışmalarına başladı. Kırklareli Merkez Atatürk Mahallesi’nde yapına başlanan Trafik Eğitim Parkında,trafik standartlarına uygun parkurlar ve işaret levhaları, Bisiklet yolu, Hemzemin yaya geçitleri, Afet acil durum eğitimleri ile yangın binaları, kafeterya ve dinlenme alanları, çocuk oyun parkı ve spor alanları yer alacak. 

Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in, Eylül ayında açıkladığı ve en kısa sürede Kırklareli halkının hizmetine açılacak olan Trafik Eğitim Parkı alanında çalışmalara başlanıldı.
Merkez Atatürk Mahallesi’nde yapına başlanan Trafik Eğitim Parkında, Trafik standartlarına uygun parkurlar ve işaret levhaları, Bisiklet yolu, Hemzemin yaya geçitleri, Afet acil durum eğitimleri ile yangın binaları, kafeterya ve dinlenme alanları, çocuk oyun parkı ve spor alanları yer alacak.
İlimizde yapımına başlanan ve en kısa sürede hizmete açılacağı belirten Vali Osman Bilgin; "Trafik Eğitim Parkı Projesi’nin tamamlanarak faaliyete geçmesiyle çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza trafik eğitimi verilecek. Trafik kurallarına daha duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilebilmesinde teorik ve pratik alanda önemli bir eğitim merkezi görevini yerine getirecektir. Trafik Eğitim Parkının yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol