TREPAŞ aba altından sopa mı gösteriyor?

TREPAŞ, elektrik fatura borçlarını 03 Temmuz 2020 mesai saati bitimine kadar tek seferde nakit ödeyen müşterilerin tüm faiz borçlarını sileceğini duyurdu. Ama borcunu ödeyemeyen abonesine de "Ödememeniz durumunda mevzuat gereğince sözleşmeniz sonlandırılabilecektir" mesajı atmayı da ihmal etmedi...

Trakya Elektrik Perakende Satış A.Ş. (TREPAŞ), Türkiye'nin de içinden geçtiği KOVİD-19 pandemisi ile mücadele sürecinde, Trakya bölgesindeki müşterilerine destek olmak ve enerji hizmetlerinden kesintisiz yararlanmalarını sağlamak amacıyla vadesi geçmiş tüm elektrik fatura borçlarını 03 Temmuz 2020 mesai saati bitimine kadar nakit ödeyen müşterilerin tüm faiz borçlarını sileceğini duyurdu.
TREPAŞ gerçekleştirdiği kampanya ile vadesi geçmiş fatura borçlarının, tek seferde nakit olarak ödenmesi durumunda oluşan tüm gecikme zammı tutarlarını, bir defaya mahsus olmak üzere tahsil etmeyecek. Müşteriler, sadece anapara borcunu ödeyerek borçlarını kapatmış olacak.
Yapılan açıklamada; "Kampanya, Resmi Daire, Sanayi, Ticarethane, Mesken ve Tarımsal Sulama müşterileri de dahil olmak üzere tüm TREPAŞ müşterilerini kapsamaktadır.

Müşteriler kampanyadan yararlanabilmek için 3 Temmuz 2020 mesai saati bitimine kadar herhangi bir ilave başvuruya gerek kalmaksızın tüm TREPAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezlerinden, TREPAŞ yetkili veznelerinden, anlaşmalı bankalardan ve PTT şubelerinden ödeme yapabileceklerdir" dendi.
Ayrıntılı bilgi için müşterilerin, www.trepas.com.tr adresinden ve 444 88 35 no’lu Çağrı Merkezinden bilgi alabileceği ifade edildi.
Bu ne yaman çelişki
Ancak borçlu müştersine bir "uyarı" mesajı da atmayı ihmal etmeyen kurum, borcu bulunan abonelerine; "Sayın müşterimiz, şirketimiz ile imzalamış olduğunuz sözleşme kapsamında.... numaralı aboneliğiniz dönemine ait bugün itibariyle Gecikme Zammı dahil toplam ....TL tutarında ödenmemiş fatura borcunuz bulunmaktadır. Ödeme yapacağınız güne kadar işleyecek gecikme zammı dahil tum borcunuzu 5 iş günü içerisinde ödememeniz durumunda mevzuat gereğince sözleşmeniz sonlandırılabilecektir. Önemle bilgilerinize sunarız" SMS'si gönderiyor.
Hal böyle olunca, KOVİD-19 mücadelesi kapsamında TREPAŞ'ın bu kampanyası ve uygulamaları kafalarda soru işareti bırakıyor. Aboneler de ister istemez "Bu ne yaman çelişki" demeden edemiyorlar...
(ÖZNUR TÜZÜN)Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol