TREDAŞ'tan icralık borçlar için fırsat

TREDAŞ, 2011 ve öncesine ait icralık borçları 31 Ocak 2021 tarihine kadar peşin ödeyen tüketicilere yüzde 50 anapara ve yüzde 100 faiz indirimi, taksitli ödeme taahhüdü veren tüketicilere ise yüzde 100 faiz indirimi yapacağını duyurdu.

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), yoğun talep üzerine yasal takip başlatılmış müşterilerinin hukuki problemlerine çözüm bulmak, ödeme kolaylığı sunmak ve hizmetlerden kesintisiz, sürekli olarak faydalanmalarını sağlayarak mağduriyetlerini gidermek için “Gelin Borçları Silelim” fırsatını sundu. Bu kapsamda 31 Aralık 2011 öncesi fatura dönemine ait icra takibine konu kaçak elektrik kullanım borçları dahil mesken, ticarethane, tarımsal sulama ve ticarethane tarife grubuna dahil elektrik fatura borcu olan tüm tüketicilere borçlarını faizsiz kapatma imkanı sunuyor.
ANAPARANIN YARISI FAİZİN TAMAMI SİLİNECEK
Bu kapsamda, 31 Aralık 2011 ve öncesine ait yasal icra takibine konu olan borçlar için, 31 Ocak 2021 tarihine kadar peşin ödeyen müşterilere yüzde 50 anapara ve yüzde 100 faiz, taksitli ödeme taahhüdü veren müşterilere de yüzde 100 faiz indirimi yapılacak, işlemiş faizlerin tamamı silinecek. Bu imkandan faydalanabilmek isteyen tüketicilerin 1 Ocak 2012 sonrası döneme ait cari borçlarının bulunmaması, başvuru, taahhüt ve ödemelerini 14 Aralık 2020–31 Ocak 2021 tarihleri arasında yapmaları gerekiyor.
NAKİT VEYA KREDİ KARTIYLA ÖDENEBİLECEK
Tüketiciler, başvuru ve ödemelerini TREDAŞ’ın sözleşmeli olduğu hukuk büroları ile iletişime geçerek, şirket banka hesaplarına nakit veya kredi kartı ile yapabilecek. Ayrıntılı bilgi için bölgelerde bulunan TREDAŞ işletmelerine başvurulabileceği kaydedildi. (TREDAŞ)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol