TEKNOKENT kuruluyor

Kırklareli Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulmasına ilişkin Kırklareli Üniversitesi’nin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yaptığı başvuru kabul edildi.
Konuya ilişkin Kırklareli’nde seçim gezisinde bulunan AK Parti Kırklareli Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Selahattin Minsolmaz da bir değerlendirmede bulunarak, “Artık bizim Ar-Ge de üretmemiz lazım” dedi.

Kırklareli Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOKENT) kuruluyor. Bu yönde Kırklareli Üniversitesi’nin yaptığı başvuru 23 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü’nün Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Başvuru Değerlendirme Kurulu toplantısında uygun bulundu.
Konuya ilişkin Kırklareli’nde seçim gezisinde bulunan AK Parti Kırklareli Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Selahattin Minsolmaz da bir değerlendirmede bulunarak, “Artık bizim Ar-Ge de üretmemiz lazım” dedi.
Konuya ilişkin görüşlerini Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’na gerçekleştirdikleri ziyarette açıklayan Minsolmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımızında olurları ile Teknokent kurulması kabul edildi. Kırklareli Üniversitesi 29 bin öğrencisi ile 2007’de kurulan, 11 yılda gerçekten Türkiye’nin en hızlı büyüyen Üniversitelerinden bir tanesi. Hukuk Fakültemiz öğrenci alacak, Tıp Fakültemizin planları yapılıyor şu an. Teknokenti de yaptığımız zaman artık gelişmeye yönelik sadece ham ürün değil farklı alanlarda da Üniversite kentimize ve ülkemize destek sağlayacak” dedi.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. 80 sene sonra yeniden başa dönüş 05 Haziran 2018 Salı 17:43:20

    Tek konunun olağan dehaları aksine pekçok konunun aynı anda evrensel dehası olan Atatürk'ün önderliği ile genç Türkiye Cumhuriyeti sadece fen okulları değil fakat uçak sanayisi bile kurmuş ve uçaklar üretmişti. Sonrası emperyalist işbirlikçileri gelişimin her dalını budayıp ülkeyi dış bağımlı bir ortalık sarsağı haline getirmeselerdi şimdilerde ülkemiz de keza uzay çağı deneyimleyen ülkeler arasında yer alır yüzlerce bilim ve teknokentler yurdu ve göklerinde uzay istasyonları sahibi ülke halinde olmuş olurduk.

  2. Teknokenti kaldıracağım 07 Haziran 2018 Perşembe 02:16:46

    Muhalif kanatın CB adayları duymasın...Teknokenti kaldıracağım demeye başlarlar...