TBMYO yılsonu defilesi, büyük beğeni topladı

Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Tekstil ve Giyim Üretim Teknolojisi Programı öğrencileri tarafından “Yıl Sonu Defilesi” düzenlendi.

Rektörlük Kültür Merkezinde gerçekleştirilen defileye; Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bilal Balkan, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Serpil Aközcan, üniversitenin akademik-idari personeli ile öğrenciler ve aileleri katıldı.
Defilede Tekstil ve Giyim Üretim Teknolojisi Programı öğrencilerinin 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi II. yarıyılında tasarlayıp meydana getirdikleri elbiseler “El Emeği, Göz Nuru” temasıyla sergilendi.
4 erkek kıyafeti ve 53 bayan kıyafeti olmak üzere toplam 57 kıyafetten oluşan
defilede, abiye, gelinlik, günlük elbiseler ve geleneksel giysilerden oluşan tasarımlar 38 bayan ve 4 erkek manken tarafından tanıtıldı. Defilenin akabinde bir konuşma gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, öğrencilere mesleklerinde güzel eserler vermeleri dileğinde bulunarak eserlerin meydana getirilmesinde verdikleri emekler için TBMYO Müdürü Doç. Dr. Bilal Balkan, yüksekokul öğretim elemanları ve öğrencilerine teşekkür etti. Etkinlik, Rektör Şengörür’ün Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Serpil Öner’e plaket ve Öğretim Görevlisi Aslı Sarı'ya da çiçek takdim etmesiyle sona erdi. (Kırklareli Üniveristesi)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol