"Susuz insanlar kenti Kırklareli"

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Yunus Ercan Dağtaş, Kırklareli Merkez İlçe’de yapılan su zammına tepki gösterdi.
Suyun ton fiyatının 7.30 TL’den 13.69 TL’ye çıkmasını eleştiren Başkan Dağtaş, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na açık çağrıda bulundu. Belediye seçimlerini AK Parti’nin kazanması halinde 1 Nisan’dan sonraki ilk meclis toplantısında yüzde 88 oranındaki su zammının geri alınacağını vurgulayan Başkan Dağtaş, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;
“Susuz İnsanlar Kenti Kırklareli
7 Kasım 2023 tarihli Belediye meclis toplantısında AK PARTİ ve MHP’li üyelerin RET oyuna karşı Chp’li üyelerin kabul oyu vererek, oy çokluğu ile alınan karara göre Kırklareli’mizin merkezinde Su ücretlerinde yaklaşık yüzde 88 zam yapılmak sureti ile suyun tonu 7.30 liradan 13.69 liraya yükseltilmiştir.
En temel insani gereksinim olan su hizmetinin verilimediği halde chp belediyeciliği tarafından verilemeyen hizmete ZAM yapılmasını Kırklareli Halkımızın adına kınıyorum. Belediye Başkanı Sn. Mehmet Siyam Kesimoğlu’na açık çağrımdır.
Halkın cebinden elinizi çekin Yüzde 88’lik acımasız Su zammını geri alın. Halkımıza sözümüzdür.
Şehrimizi AK belediyecilik ile buluşturduğumuzda ilk iş olarak 1 Nisan’dan sonra ilk meclis toplantısında bu acımasız su zammını geri alınacaktır.” (A.Kaya)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol