31 Mart yerel seçimlerinde sandıktan Uzunköprü Belediye Başkanı olarak çıkan İYİ Parti’nin adayı Ediz Martin, CHP’nin işlettiği itiraz sürecinden dolayı 15 gün gecikmeli olarak mazbatasına kavuştu. Başkanlık makamında görevi devralacağı Özlem Becan tarafından karşılanan Martin, belediye başkanlık koltuğuna oturdu. Martin başkanlık koltuğuna otururken Özlem Becan da yanı başında objektiflere poz verdi. Böylece ortaya ilçe yakın siyasi tarihinin en ikonik karelerinden birisi çıktı. Zira Martin, belediye çalışanı iken dönemin belediye başkanı Özlem Becan’ın kararı ile Ekim 2023 tarihinde Kırcasalih beldesindeki su kuyularına görevlendirilmişti. Çalışanların yetkinliği dışındaki Su kuyularına görevlendirilmeleri belediye tarihinde ‘sürgün’ olarak kabul ediliyor.
Ediz Martin, CHP’nin işlettiği itiraz sürecinden dolayı 15 gün gecikmeli olarak mazbatasına kavuştu. Martin ve beraberindekiler ilk olarak Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına Uzunköprü Belediye Başkanlığı çelengini sundu. Ardından ise Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunarak Gazi Caddesi boyunca Mazbata Töreni için Adliyeye yüründü. Bu sırada Gazi Caddesinde vatandaşlar Martin’i yürüyüş boyunca alkışladılar. Saat 14.00’da Adliyede Mazbatasına kavuşan Martin, adliye binası önünde sevenleri ile bol bol fotoğraf çektirdi. Martin Adliyedeki mazbata töreninin ardından ise Belediye Atatürk Kültür Merkezine görevi devralmaya gitti. Başkanlık makamında görevi devralacağı Özlem Becan tarafından karşılanan Martin, belediye başkanlık koltuğuna oturdu. Martin başkanlık koltuğuna otururken Özlem Becan da yanı başında objektiflere poz verdi. Böylece ortaya ilçe yakın siyasi tarihinin en ikonik karelerinden birisi çıktı. Zira Martin, belediye çalışanı iken dönemin belediye başkanı Özlem Becan’ın kararı ile Ekim 2023 tarihinde Kırcasalih beldesindeki su kuyularına görevlendirilmişti. Çalışanların yetkinliği dışındaki Su kuyularına görevlendirilmeleri belediye tarihinde ‘sürgün’ olarak kabul ediliyor. O dönem bu görevlendirme ile alakalı ilçe kamuoyu Ediz Martin’e büyük destek vermiş ve Becan’a tepki sesleri yükselmişti. DİSK’te ilgili görevlendirmeye yönelik Martin’in yanında olduklarını ifade eden bir basın açıklaması yayınlamıştı. Bugün ise gelinen süreçte İYİ Parti’nin adayı olarak girdiği seçim yarışında ipi göğüsleyen Ediz Martin’in görevi Özlem Becan’dan devralması dikkat çeken tarihi bir an olarak kayıtlara geçti. (Haber Merkezi)
Anasayfa
→
SİYASET
→ Sürgünden Başkanlık Makamına Ediz Martin Mazbatasına, Uzunköprü Başkanına Kavuştu
Yorum Yazın
NE ARAMIŞTINIZ ?
ÇOK OKUNANLAR
-
Kupa Canavarı Uzunköprü Masterler!
04 Tem 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Çocuklarıyla girdikleri sınavda üniversiteyi kazanan kadınlar mezuniyet sevinci yaşadı
30 Haz 2024 -
Hasatta sona yaklaşılan Trakya'da buğday üreticisi verimden memnun
02 Tem 2024 -
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı yakalandı
18 Tem 2024 -
Tekirdağ'da plastik atık geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın söndürüldü
18 Tem 2024
ÇOK YORUMLANANLAR
-
Köy Kanununa Günümüzde Kim Uyuyor? Kim Denetliyor?
27 Haz 2024 -
UZO Bir Kez Daha Uyardı, “Herkes Önlemlerini Alsın”
27 Haz 2024 -
Ayçiçekleri Yağmur Bekliyor
27 Haz 2024 -
Edirne'de "dur" ihtarına uymayan alkollü ve ehliyetsiz sürücü kovalamaca sonucu yakalandı
27 Haz 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Kahraman Şehidimiz Doğduğu Köyde Anıldı
27 Haz 2024
Son Yorumlar
- Halil Sert son yolculuguna ugurlandi: Çok çok kıymetli bir insandı ve Çok başarılı bir müdürüydü keskin nişancıydı. Allah gani gani rahmet...
- "Kırklareli için yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz": Kesimoğlu geçen seçimde haksızlığa uğrayıp bağımsız olunca oyumu ona vermiştim. Bu defa sen hem de ...
- Aday Dermenci, partililerle kahvaltıda bir araya geldi : Hayırlısı olsun inşallah kazanırsın ...
Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol