Stadyumlara Giriş Şartları Paylaşıldı

İlimizi TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta temsil eden Kırklarelispor, 5 Eylül tarihinde lige başlıyor. Ligin başlamasına günler kala Covid-19 önlemleri çerçevesinde stadyumlara girişler için gerekli şartlar Kırklarelispor Yönetimi tarafından da paylaşıldı.
Yeşil-beyazlı ekip ilk maçında Kırklareli Atatürk Stadyumu’nda Nazilli Belediyespor’u ağırlayacak.

Ülkemizde 2.ligler bu haftasıonunda oynanacak karşılaşmalarla start alacak. Bu kapsamda taraftarların stadyuma girebilmeleri için gerekli şartlar açıklandı. Kırklarelispor da sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili duyuru paylaşarak bilgilendirmede bulundu.
Uyulması Gereken Kurallar
Maçlara stadyum kapasitelerinin %50'si oranında, seyirci alınacağı kaydedilerek; “Söz konusu talimatın yürürlüğe girmesinden itibaren geçerli olacak Stadyum Giriş Şartları aşağıdaki şekildedir:Sağlık Bakanlığı'nca belirlenen aşı takvimini tamamlamış kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren; Covid-19 geçirmiş kişiler ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyuma seyirci olarak girebilecektir.12 yaşını tamamlamış ve henüz T.C. Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği aşı yaş grubuna dahil olmamış kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucunun negatif olması şartıyla stadyuma girebilecektir. Ancak söz konusu yaş grubuna T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapılması halinde, söz konusu kişiler 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları halinde, bu kişilere stadyumlara giriş izni verilmeyecektir. T.C. Sağlık Bakanlığı güncel uygulaması kapsamında, Covid-19 PCR testi yaptırılamayan 12 yaş altındaki çocuklar stadyumlara giremeyecektir. Talimatın yürürlüğe girdiği tarihten önce kombine bilet satın almış ancak aşı takvimini tamamlamamış kişiler, müsabakadan en fazla 48 saat önce PCR testi yaptırması ve test sonucunun negatif olması şartıyla stadyumlara girebilecektir. Ancak söz konusu kombine sahiplerinin, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapılmış grupta olmalarına rağmen 60 gün süre içerisinde aşı takvimini tamamlamamaları halinde bu kişilere stadyumlara giriş izni verilmeyecektir. UEFA'nın güncel uygulamaları göz önünde bulundurularak ve kamu sağlığının korunması amacıyla misafir takım seyirci uygulaması 2021-2022 sezonu boyunca yapılmayacaktır. Misafir tribünlerine sadece ev sahibi takım seyircisi alınabilir. Stadyumlarda yer alan Protokol ve Basın Tribünlerine girişler, seyirci giriş koşullarına tabi olacaktır” ifadeleri kullanıldı.
Girişler HES Kodu Kontrolü
ile Yapılacak
TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de seyircilerin stadyumlara girişlerinin ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES kodu kontrolü ile yapılacağı belirtildi. Aşı takvimini tamamlamış olmak genel koşul olarak belirtilirken, Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşı olmak ya da Covid-19 hastalığını geçirmişsenizen bir doz aşı olmak zorunlu olacak.
HES Uygulaması Maça Girişlerde Nasıl Kullanılacak?
Kırklarelispor taraftarların HES uygulamasında yapması gerekenleri anlattığı bir açıklamayı da sosyal medya hesaplarından paylaştı Açıklamada şu cümleler sarf edildi; “HES (Hayat Eve Sığar) uygulamasını indirin ve aşağıdaki adımları tamamlayın.HES uygulamanızın güncel (2.3.7 ve daha yukarısı) olduğundan emin olun.HES uygulamasına girin ve ana menüdeki"HES Kod Ayarlar" butonuna basın.Aşı Durumu. Hastalık Durumu ve Test Durumu seçeneklerinin açık olduğundan emin olun.” (N.Şensöz)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Youtube: "You should be in jail you created the virus" Rand Paul unleashes Dr. Fauci in Congress. Şimdi gördüğümüz bu haberle bizim gönderdiğimiz yayımlanmayan Patentli Salgınlar yorumumuzu karşılaştırın.

  2. Patentli Salgınlar yorumunu da vermeliydiniz üstteki yorumla...