"Sorunlar ortak, sevdamız ortak"

Kırklareli'nin daha güzel ve köylerinin de eski günlerindeki gibi yeşiliyle cıvıltısıyla yaşamasını amaçlayan Av. Zeki Kılıç, birçok kesimle biraraya geliyor. Buluşmlarında köy muhtarları, köylüler ve üreticiler ile görüşerek, onların görüşlerini alan ve fikir alışverişi yapan Kılıç, sorunların ve amacın ortak olduğunu ifade ederek, sorumluların da elinin taşın altına koyması gerektiğini vurguladı.

3 Mart Cumartesi Günü saat 10.00'da Lozangrad Hotel'de sabah kahvaltısı düzenleyen Kılıç, köylerden şehirlere gerçekeleşen göç ve önlenmesi için görüşmeleriyle ilgili açıklamalar yaptı. Kılıç, sorunların ve gönüllerin ortak olduğunun vurgulayarak sorumluların da bu amaç doğrultusunda hareket etmesinin vaktinin geldiğini dile getirdi.
"Amaç bağcıyı dövmek değil"
Köylerden şehirlere gerçekleşen göçlerin önlenmesi gerektiğini ifade eden Av. Zeki Kılıç, "Amacımız bağcıyı dövmek değil. Ziyaret gerçekleştirdiğimiz yerlerde yapıtığımız görüşme-lerde görüşlerin ve sorunların aynı olduğunu gördük. Gençlerin köylerde olmaması dolayısıyla göç ediyor. Bu sorunların ortadan kaldırılması için sorumluları da her zaman dinlemeye hazırız. Herkesle görüşmek için fırsatlar yaratıp kahvaltılar düzenliyoruz. Amacımız Kırklareli'nin bütünüyle köyleriyle güzelleşmesi" sözlerini dile getirdi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol