Sonunda Uzunköprü’nün Yolunu Bulan Aksal’ın Zor Anları “4 Yılda Uzunköprü’ye Ne Kattınız?”

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal uzunca bir aradan sonra Uzunköprü’ye geldi. Parti binasında basın mensuplarının karşısına geçen Aksal, ‘Hizmet konusunda vicdanımın en rahat olduğu yer Uzunköprü’ dedi. Fakat basın mensuplarını, “Nedir bu hizmetler? sorusu ile zor anlar yaşadı. Hizmet olarak bitmemiş hastaneyi örnek veren Aksal, “Mevcut olan hastanede doktor kalmadı, vatandaş Edirne yollarında sürünüyor, çözümünüz nedir? sorumuza ‘Kemal Kılıçdaroğlu SSK’yı batırmadı mı?’ şeklinde cevap verdi. Uzunköprü Kamuoyunun OSB’ye destek vermediğini iddia eden Aksal, “Günden güne göç veriyoruz, ilçe ekonomisi kan ağlıyor çözümünüz nedir?” sorusuna ise, “Göç edenin önünde duramayız” dedi. 

İlçemizin yolunu nihayet bulan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal partisinin ilçe binasında bir basın toplantısı düzenledi. İlçemiz yerel basın mensuplarının dört yıllık görev süresince nadir gördüğü siyasetçilerden birisi olan Aksal sözlerine, “Hizmet konusunda vicdanımın en rahat olduğu yer Uzunköprü” diyerek şaşkınlık yarattı. Basın mensuplarının soruları karşısında terleyen Aksal, sorulara karşın soyut örnekler ile tatmin edici cevaplar veremedi. Gazetemizin sorduğu, ““4 Yılda Uzunköprü’ye Ne Kattınız?” sorusuna ilk olarak tamamlanmamış Hastaneyi örnek gösteren Aksal, “Mevcut hastanedeki polikliniklerin çoğunda doktor yok. Uzunköprülüler hasta halleriyle ve ulaşım maliyetleri altında Edirne yollarında sürünüyor, bu konuda bir çözümünüz olacak mı?’ şeklindeki sorumuza, “Sağlıkta devrim yaratan bir iktidarız, bizden önce Kemal Kılıçdaroğlu SSK’yı batırmadı mı? Tüm dünyada pandemi ile sağlıkta bir çok sorun yaşanıyor. Biz de bunun etkilerini çekiyoruz” dedi. Gelen doktorların Uzunköprü’de kalmak istemediğini ifade eden Aksal, “Bunun sorumlusu kim, doktorlar neden Uzunköprü’de kalmak istemiyor? sorusunu ise geçiştirdi. Devam eden Tarihi Taş Köprü ve Muradiye Camii Restorasyonlarını hizmet olarak sunanuna Aksal’a, “Sanayi gelişimini tamamlayamayan, günden güne göç veren Uzunköprü kültürel faaliyetlere ilgilenecek durumu malesef yok. Neden ekonomik katma değer yaratmak için çabalamıyorsunuz” sorusunu yönelttik. Ancak Aksal OSB sürecinde Uzunköprü Kamuoyunun bekledikleri arzuyu göstermediğini iddia edip okları üzerinden almak için basın mensuplarına, “Siz OSB için ne yaptınız?” diyerek ilginç bir soru sordu. Ayrıca “Göç edenin önünde duramayız” diyen Aksal, Gazetemiz icra makamının kendilerinin olduğunu hatırlatmasıyla başka bir konuya geçmek zorunda kaldı.

LAFA GELİNCE KAMU YATIRIMI HABER YAPMAYA GELİNCE YÜKLENİCİ
FİRMANIN ALANI

Yeni hastane inşaatı ile ilgili olarak ‘inşaat durdu’ iddialarının tamamen bir algı olduğunu söyleyen Aksal’a, “Biz inşaatın devam ettiğini yerinde gözlemlemek istedik fakat oradakiler bizi içeri almadılar. Sizi aradık siz de yapabileceğiniz bir şey yok dediniz. Biz hastane inşaatının devam edip etmediğini vatandaşa nasıl aktaracağız? şeklinde soruya ise alanın yüklenici firmanın kullanımında olduğunu inşaat alanına basını sokmamakta tasarrufun onlarda olduğunu söyledi. Oysa Aksal dakikalar önce hastane inşaatını hizmet olarak sunarak dev bir kamu yatırımı olduğunu ifade etmişti.

ÇAKMAK BARAJI YERİNDE SAYARKEN
AKSAL’A GÖRE HERŞEY YOLUNDA

“4 Yılda Uzunköprü’ye Ne Kattınız?” Sorumuza karşılık bir diğer tamamlanmamış ve yapımı adeta arap saçına dönen Çakmak Barajı Projesini örnek veren Aksal, tamamlandığında 520 Bin dekar alanı sulama kapasitesine sahip olacak barajın şimdilik 20 bin dekara su verdiğini söyledi. Bunca yıldır kaydedilen bu ilerleme sizce övünülecek bir durum mu? şeklindeki soruya ise Aksal, “Önemli olan barajın ana gövdesini yapmak. Ondan sonrası gelir. Bu tür sulama projelerinde siz tüm işleri halletsenizde son vana bağlanmadan yapılanı göremeyebiliriz. Ama o son vana bağlanıp su verildiğinde o zaman projenin büyüklüğü ortaya çıkar” dedi. 520 bin dekarın yanında 20 bin dekarın çok az bir alan olduğunu, bu projenin bu hızla yıllarca bitirilemeyeceği şeklindeki sorumuza ise Aksal, “Bilemiyorum” demekle yetindi.

VERDİĞİ ÖRNEKLER TATMİN
ETMEYİNCE GENEL HÜKÜMET
HİZMETLERİNDEN DEM VURDU

Aksal Uzunköprü özelinde verdiği hizmet örneklerinin tatmin etmediğini fark ederek Hükümetin genel hizmet adımlarından bahsetmeye başladı. Asgari ücret ve emeklilerinin yapılan zamlar ile rahatladığını ifade eden Aksal, atılan birçok adımla tüm Türkiye’de olduğu gibi Uzunköprü de yaşayan vatandaşların da rahatladığını ifade etti. Uzunköprü özelinde sorduğumuz hizmetlere karşılık verdiğiniz bu örnekler merkezi icraatlar değil mi? sorumuza ise Aksal, ‘Geneldeki hizmetlerin yansımaları bunlar, genel olmazsa kim ekonomik adımları atacak, kim iyileştirmeler yapacak?” dedi. Kendisinin Edirne bölgesinden Edirnelilerin oyları ile Edirne’ye hizmet için seçildiğini hatırlatmamız üzerine Aksal başka soru var mı? Diğer gazeteciler de sorularını sorsun” cevabını verdi.

“UZUNKÖPRÜ BELEDİYESİ İSTEMEZSE UZUNKÖPRÜ’YE DOĞALGAZ GELMEZ!”

Uzunköprü Belediyesinin yayınladığı basın bildiriminde doğalgazı Uzunköprü’ye Özlem Becan’ın getirdiği şeklindeki ifadelerinde sorulduğu Aksal, bunların kısır tartışmaları olduğunu ifade ederek, “Bunlar artık vatandaşımızında canını sıkan polemikler. Evet belediye olmadan doğalgaz işi olmaz. Belediye izin vermeden doğalgaz Uzunköprü’ye döşenemez. Bu işin bir de yerel ayağı var. Belediye yetkili firma ile beraber planlama yapar. Ama Uzunköprü’ye doğalgazı belediye getirdi demek ne demek? Becan doğalgazı arka bahçesinde mi getirmiş? Hükümetin planlamasıyla doğalgaz ilçe sınırına getirilmiş, oradan sonra iş yerel yönetimde ve yüklenici firmadadır” dedi.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. hesap vereceksiniz yakın 02 Ağustos 2022 Salı 16:54:42

    20 yılda neler yaptınız şimdiden talime başlayın dört duvar arasında sakince oturup düşünmeyi öğrenin bir iyiliğiniz oldu mu bulmaya çalışın bir tek sayfayı dolduracak zira sizlere klasörler dolusu kötülüklerinizin tek tek hesapları sorulacak