Şengörür; “Engelli Vatandaşlar Mücadelelerinden Asla Vazgeçmesinler”

Kırklareli Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle
hazırlanan n"Gökkuşağı Düşler Atölyesi" projesi ile engelli
öğrenciler, üniversite öğrencilerinin desteğiyle giymek istedikleri kıyafetleri tasarladı. Proje çerçevesinde Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi'nde eğitim gören engelli öğrencilere rol model oldu.

1 Aralık 2017 Cuma gerçekleştirilen proje kapanış programı kahvaltı şeklinde organize edildi. Kırklareli Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen etkinlik saat 10:00’da başladı. Etkinliğe katılanlar arasında, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü, Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri, Meslek Yüksekokulu Öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci yer aldı. Oldukça eğlenceli ve samimi bir ortamda geçen etkinlikte konuşan Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür yaptığı konuşmada, projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.
“Projede Emeği Olan Herkese Çok Teşekkürler”
Şengörür konuşmasında; “ Bugün “Gökkuşağı Düşler Atölyesi” projesinin bir tabiyeti kapsamında kahvaltıda buluşmuş bulunuyoruz. Biz bu projeye 10 Ekim tarihinde bir protokolle başladık. Protokolümüzde Sevgili Milli Eğitim Müdürümüz Murat Aşım da bulunuyordu. Başka bir etkinliğe katıldığından dolayı bugün aramızda bulunamadı. Kendilerini temsilen şube müdürlerimiz burada bulunuyor. Şehit Mutlucan Kılıç Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü burada. Bu projenin başlamasında onların çok büyük emekleri var. Teknik meslek yüksekokulu müdürümüz Bilal beye çok teşekkür ediyorum. Bu projede çok büyük emekler var. Müdür, öğretmen, öğrenci emek veren herkese çok teşekkür ediyorum Kimin adını söylemesem haksızlık olur.” dedi.
Öğrenciler Birçok Projeyi
Hayata Geçiriyor
Öğrencilerin bu proje dışında da sosyal sorumluluk projelerine destek verdiklerini dile getiren Şengörür, “Öğrencilerimizin birçok iyi tasarımları var. Tabi ki birçoğu sürpriz onları proje kapanışında sizlere sunacaklar. Dün de ifade etmiştim, huzurevinde yine öğretmen ve öğrencilerimizin emekleriyle çok önemli güzel bir iş yapıldı. Huzurevinin perde ve masaları yenilenmiş oldu. Öğrencilerimize söyledim, buradan birçok eğitim alarak gideceksiniz ama akılda bu yapılan projeler kalacak.” ifadelerini kullandı.
Önemli Olan Kamuoyunun
Duyarlı Olması
3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü’nü kutlayan Şengörür, “Bugün ki projede de yine çok hayırlı bir iş için bir araya geldik. Kapanışta da bu işin güzel tarafını göreceğiz. Bizim diğer eğitim faaliyetlerimizin duyulması benim için pek önemli değil onları zaten görev olarak yapıyoruz. Önemli olan bu gibi projelerin kamuoyuna aksettirilmesi ve kamuoyunda da bir duyarlılık oluşturulması asıl amacımız bu olmalı. Bugün bu projenin finalinde ortaya çıkacak eser, arkadaşların bu dokunuşları bizim için çok önemli. Bugün ki kahvaltının bir nedeni de Uluslararası Engelliler Günü olması, aslında 3 Aralık tarihi Uluslararası Engelliler Günü ama biz bunu 2 gün erkene çektik. Bu vesileyle onların gününü de kutluyorum. Çok zeki öğrencilerimiz var aramızda. Çok düşler planladıklarını biliyorum okullarında çok güzel projeler yaptıklarını biliyorum. Hayatlarında hiçbir şeyden vazgeçmesinler daima mücadeleye devam etsinler. Biz mücadelelerinde sonuna kadar onların yanındayız.” diye konuştu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol