Şeker, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu yönetim kurulu üyeliğine seçildi

Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu’nun Ankara’da gerçekleşen 31. olağan kongresinde yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Kırklareli Esnaf Odaları Birliği Başkanı, ayrıca Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu, Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Türkiye Şoförler ve     Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) 31. Olağan Kongresi Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da gerçekleştirildi. Seçimlere tek aday olarak katılan mevcut başkan Fevzi Apaydın yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
ATO Congresium’da gerçekleştirilen 31. Olağan Genel Kurulda mevcut kayıtlı 5004 delegeden seçime katılan 2 bin 605delegenin 2 bin 473’ünün oyunu alan Fevzi Apaydın yeniden başkan seçildi. Seçimde 132 geçersiz oy kullanıldı.
Yeniden Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) başkanlığına seçilen Fevzi Apaydın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Ali Ateş (Kayseri), Celil Anık (İzmir), Hasan Topçu (Bursa), Mehmet Ali Alkan (Antalya), Halit Yılmaz (İstanbul), Seyfi Çalışkan (Aydın), Mehmet Yiğiner (Ankara), Ünal Akdoğan (Gaziantep, Veysel Sarı (Mersin), İbrahim Yılmaz (İstanbul), Aziz Fatih Yılmaz (Hatay) ve Ali Fuat Şeker (Kırklareli)’den oluştu. Denetim kurulu üyelerine  ise Oktay Nuhoğlu (İstanbul), Mehmet Tiryakioğlu (Kastamonu) ve Heşar Haşimoğlu (Şırnak)’ndan oluştu.
Bakan Tüfenkci, TŞOF 31. Olağan Genel Kurulu'na katıldı
Olağan Genel Kurula Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de katıldı. Bakan Tüfenkci burada yaptığı konuşmada, zorlu rekabet şartlarında ayakta kalmaya çalışan esnaf ve sanatkarlara cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile gereken her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.
Hükümet olarak ulaştırma yatırımlarını önemsediklerini vurgulayan Tüfenkci, "Sizlerin yaptığı işin önemini bildiğimiz için bizler hükümet olarak, yol, köprü, tünel gibi yatırımlara büyük önem verdik. Ulaşım, sanayiyi etkiler çünkü ham madde gelecek. Bakanlığımız için önemli çünkü ürün pazara taşınacak. Kültür ve Turizm Bakanlığımız için önemli çünkü yerli, yabancı misafirlerimiz Türkiye'nin değerlerine gidecek, gezecek, görecek ve ülkemizi tanıyacak" dedi.
Esnaf ve sanatkarların en önemli ihtiyaçlarının başında finansmana erişimin geldiğine dikkati çeken Tüfenkci, Halk Bankası kredileri ve KOSGEB destekleriyle ucuz ve kolay finansmana erişim sağladıklarını aktardı. Tüfenkci, kredi kullanan esnaf ve sanatkar sayısının 500 bine ulaştığını vurgulayarak, bu kredilerin 3'te birinden fazlasının şoför esnafı tarafından kullanıldığını belirtti. Özellikle, iş yeri ve sıfır kilometre araç alımlarında kullandırılacak yatırım kredisi şahıs üst limitinin 500 bin liraya çıkarıldığını anlatan Tüfenkci, bu limiti daha üst noktaya çıkarmak için çalışacaklarını dile getirdi.
Ulaştırma sektörüne de özel     destekler verdiklerini belirten Tüfenkci, araç yenilemede ÖTV muafiyeti düzenlemesini hayata geçirdiklerini, Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle de     pek çok esnafın mağduriyetlerinin giderildiğini anımsattı.  Tüfenkci, Ziraat Bankası tarafından çiftçilere sunulan faizsiz destekleri hatırlatarak, "Esnaf için Çiftçi Kart     benzeri faizsiz bir desteği hayata geçirme noktasında çalışıyoruz" dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol