Şehitlerimiz için bir Fatiha da sen oku

Ülkü Ocakları Kırklareli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte Şehitlerimiz için lokum dağıtımı yapıldı. Her Cuma günü, Cuma Namazı’nın ardından gerçekleştirilen etkinliğin artık geleneksel bir hal aldığını söyleyen Ülkü Ocakları Temsilcileri; tek isteklerinin bu vesile ile şehitler adına bir Fatiha okunması olduğunu söylediler.

Geçtiğimiz Cuma günü Cuma Namazı’nın ardından başlayan lokma dağıtım etkinliği Kırklareli Hızırbey Camii önüne kurulan stantta gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği etkinlikte eller Mehmetçiklerimiz için açıldı.
Vatandaşlara lokum ikramı
Her hafta geleneksel olarak gerçekleştirilen etkinlik sayesinde Cuma Namazı’nın ardından şehitlerimizin ruhu şaad oluyor. Ülkü Ocakları Kırklareli İl Başkanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen etkinlik, her Cuma Namazı çıkışında gerçekleştiriliyor. Yetkililer konu ilgili; Şehitlerimiz için “Bir Fatiha da Sen Oku” diyerek yola çıkıyoruz. Cuma çıkışında vatandaşlara lokum ikramında bulunuyoruz. Bu sayede Aziz Şehitlerimize bir dua bile edilmesine vesile oluyorsak, ne mutlu bize” dediler.
7 Bölgede dualarımızla
askerlerimizin yanındayız
Böyle bir etkinliğin özelikle Cuma günü yapılmasında memnun olduklarını belirten vatandaşlar; “Devletimizin, Ordumuzun ve Mehmetçiğimizin yanındayız. Tüm Türkiye olarak 7 bölgede dualarımızla onların yanındayız Allah ayaklarına taş değdirmeden geri dönmelerini nasip etsin. Bu Mübarek Cuma gününde dualarımız yanında. Askerlerimiz şu an gerek sınırlarımızın içinde, gerek sınırlarımızın dışında biz burada yatağımızda rahat uyuyabilelim diye oralarda nöbet başında bekliyorlar. Bizim kahraman milletimiz, ordumuz öyle bir güce ve inanca sahiptir ki bütün düşmanlarıyla baş edebilirler” ifadelerini kullandılar.
Şehitlere Allah’tan
rahmet dilediler
Şehit olan askerlerimize rahmet dileyen vatandaşlar; “Maalesef ki operasyonda bazı Mehmetçiklerimiz şehit oldu. Onlar için çok üzgünüz. Her biri bizim evladımızdan farksız hepsinin sağ salim annelerinin, babalarının, eşlerinin, çocuklarının tüm sevdiklerinin yanına dönmesini istiyoruz.
Dualarımız onlarla bu mübarek günde ettiğimiz dualar kabul olur inşallah. Tez zamanda sınırımızda ki bütün terör örgütlerini ortadan kaldırıp geri dönerler. Bu sayede hem ülkemizde hem de komşularımızda daha mutlu ve huzurlu günler başlamış olur” şeklinde konuştular.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol