Şehit Semih Korkut sonsuzluğa uğurlandı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki hudut birliğinde görev yapan Vizeli Şehit Uzman Çavuş Semih Korkut Edirnekapı Şehitliği’nde
toprağa verildi. Uzman Çavuş Korkut, el bombasının kazara patlaması sonucunda Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki hudut birliğinde şehit olmuştu.

El bombasının kazara patlaması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Semih Korkut, ebediyete uğurlandı. 

Vize’nin Düzorman köyünde doğan Şehit Uzman Çavuş Semih Korkut anısına İstanbul Merkez Efendi Camii'nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. Törene şehidin eşi, babası, annesi ve kardeşinin yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1.Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kara, hava, deniz kuvvetlerinde görev yapan subay ve astsubaylar ile üst düzey emniyet amirleri ve vatandaşlar katılım gösterdi.
Şehidimiz Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi
Törene katılamasalar da çelenk göndererek şehide saygısını gösterenler arasında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, TBMM Başkanlığı, Başbakanlık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Jandarma Genel Komutanlığı yer aldı. Şehidimizin naşı düzenlenen törenin arıdnan Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi.
Başkan Balkı şehidimiz için
mesaj yayınladı
Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı da şehit anısına bir mesaj yayınladı. Başkan Balkı mesajında; “Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesindeki hudut birliğinde görev yapan Düzova köyümüzden Uzman Çavuş Semih Korkut şehit olmuştur. Basta şehidimizin ailesine ve yakınlarına, silah arkadaşlarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol