Şehiriçi ulaşım ücretlerine zam talebi

Kırklareli'nde belediyeye şehiriçi ulaşım ücretlerine zam talebinde bulunuldu. Kırklareli Ulaşım Kooperatifi Başkanı Ufuk Kan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehiriçi ulaşım ücretlerinin 50 kuruş zam talebinde bulunduklarını bildirdi.
Belediye Meclisi'nin talebi değerlendireceğini ifade eden Kan, en son zammın 2015 yılında yapıldığını söyledi.
Her geçen gün maliyetlerin arttığını aktaran Kan, talebin olumlu karşılanacağına inandıklarını belirtti. 2015 yılından bu yana mazot fiyatlarının yaklaşık 2 katına çıktığını anımsatan Kan, ''Maliyetlerimiz her geçen gün artıyor. Üyelerimiz birçok gün, günlük yaptıkları ciroyla o günkü masrafını karşılayamaz duruma geldi. 3 yıldır hiçbir zam yapmamıştık. Artık bu zam zaruri hale geldi. Üniversitenin de tatile girmesiyle sıkıntı daha fazla yüzünü göstermeye başladı. Kooperatifimize bağlı 50 aracımız her gün hizmet veriyor. Zamların yapılmasıyla üyelerimizde rahat bir nefes alacak.'' diye konuştu.
Kan, şehiriçi ulaşım ücretlerinin 50 kuruş zamla birlikte öğrenci 2, sivillerin 2 buçuk lira, kampüse ulaşımın ise öğrenci 2 buçuk, sivilin 3 liraya çıkartmak istediklerini kaydetti.(AA)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. evrime reddiyenin ilanıdır edilen 05 Temmuz 2018 Perşembe 23:35:05

    Taşıma ücretlerine ve seçim ertesini bekleyen bilcümle herşeye bismillah yeni zamlarla "rahat nefes almak" imkanına kavuşacak milletimiz artık ne neye nasıl denkleşecek gibi acılı düşünceler yerine letarjik keyfiyetle tevekkeltü taalallah zikri söyleyecek.