“Seçimlerin ilk turda Cumhurbaşkanımız lehine sonuçlanacağına inanıyorduk”

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, Cumhurbaşkanlığı ve 27.dönem Milletvekilliği seçimlerini değerlendirdi. “Rekor bir katılımla gerçekleşen seçimlerde başta ümmetin lideri Recep Tayyip Erdoğan’a ve Partimize teveccühte bulanan, her daim yanımızda yer alan vatandaşlara teşekkür ediyorum. Seçimlere hazırlık
döneminde ifade etmiştim; seçimlerin ilk turda Cumhurbaşkanımız lehine sonuçlanacağına inanıyorduk. Bu amacımızı gerçekleştirdik. Bundan sonra sıra
yerel seçimlerde” dedi.

Kurulduğu günden beri girdiği her seçimden lider parti olarak çıktıklarının altını çizen Çiler, “AK Parti’nin bu haklı davasını bundan sonraki süreçte de devam ettireceğiz. 24 Haziran seçimleri Türk siyasi hayatımızın milat niteliğinde olan bir günüydü. Tüm şer odaklarına rağmen, rekor bir katılımla liderimiz Recep Tayyip Erdoğan yeniden cumhurbaşkanı seçildi. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
“Bugüne kadar görev alan eski yeni demeden bu yolda çabalayan herkese şükranlarımı sunuyorum”
“Milli İradenin verdiği karar her zaman başımızın üzerindedir” diyen Başkan Çiler; “Yapılan seçim öncelikle şehrimize, vatanımıza, milletimize ve de ümmetimize hayırlı olsun. Çok yoğun geçen bir seçim maratonunu geride bıraktık, emeklerini, alınlarının terini döken bugüne kadar görev alan eski yeni demeden bu yolda çabalayan herkese şükranlarımı sunuyorum. Tüm teşkilatımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, Kırklarelili hemşerilerimize, ittifak ortağımız MHP teşkilat ve adaylarına sonsuz teşekkürler ediyorum” ifadelerini kullandı.
“Her seçimde oylarımızı artırmaya
çalışacağız”
Çiler, seçim döneminin huzurlu geçtiğini söyleyerek, “Bundan sonra yapılan eleştirileri göz önünde bulunduracağız ve gelecek her seçimde oylarımızı artırmaya çalışacağız. Artık seçim dönemindeki varsa bir kırgınlık oluşmuşsa tüm bunları geride bırakıp, sevdamız olan Kırklarelimiz ve Türkiyemizin güzel yarınları için çalışmalıyız. Seçim dönemimiz çok güzel ve huzurlu geçti. Bunun için kendi teşkilatım olduğu kadar diğer partilere ve tüm Kırklarelili vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Zaman birlik zamanıdır. Seçim sonuçlarımız tekrardan hayırlı olsun, Rabbim birliğimizi dirliğimizi daim eylesin inşallah” diye konuştu.
“Halkımız “Recep Tayyip Erdoğan” dedi”
Seçimlerin öneminden bahseden Başkan Çiler, “Bu seçimler ülkemiz için, Kırklareli’miz için, tüm İslam alemi için hayırlı olsun. Biz sonuna kadar halkımıza güvendik. Biz biliyorduk ki bu seçim 5 yıllık bir seçim değil, 2051, 2071 hatta gelecek yüzyılın seçimiydi. Halkımız “Recep Tayyip Erdoğan” dedi. Bu seçim bizim için önemli olduğu kadar coğrafyamızdaki bütün mazlumlar adına önemli bir seçimdi. Eminim şu an onlarda en az bizim kadar sevinmişlerdir. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye sadece ülkemizin değil tüm coğrafyamızın kurtarıcılık sembolü olmuştur” dedi.
“Yerel seçimlerde kazanarak ilimize hak ettiği hizmeti vereceğiz”
Yeni hedeflerinin yerel seçimde Kırklareli Belediyesini almak olduğunu söyleyen Çiler, “Durmak yok yola devam diyoruz. Bu seçimi atlattık ama vakit rehavete kapılma vakti değil.
Yerel seçimler için çalışmalarımıza en kısa sürede başlayacağız ve yerel seçimlerde başta Kırklareli Merkez olmak üzere bütün ilçelere AK Parti bayrağını dikeceğiz. Bunun için inancımız tamdır. Nasıl ki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde halkımızla omuz omuza olduysak bundan sonra daha fazla bir olacağız ve bu yerel seçimlerde kazanarak ilimize hak ettiği hizmeti vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol