“Sahipsiz, sessiz can dostlarımız, sokak hayvanların yanındayız”

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı, Genel Merkez tarafından düzenlenen ve 81 ilde ortak bir gerçekleştirilen bir sosyal sorumluluk projesine katılım sağladı.

Proje ile ilimizde yaşayan sokak hayvanlarına yemek ve su desteği sağlanacak.
25 Haziran Perşembe günü AK parti İl Başkanlığı önünde basın açıklaması ile sokak hayvanlarının yanında olacakları projeyi duyurdular. İl Kadın Kolları Başkanı Hanife Büyükyeğen’in gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla sokak hayvanlarının önmeine değinildi.
Bu merhamet çağrısına kulak verin
Açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Bizler AK Kadınlar olarak, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızca organize edilen, 81 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen bu Basın Açıklamasını; sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız.
Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek "Yaratılanı severim yaradandan ötürü!" düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar, Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız.
Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanlar, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmektedirler.
Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar. İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) hadis-i şerifinde "Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah'tan korkun!" diyerek bizleri uyarmıştır.
Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde "Bir Kap Su, Bir Kap Mama" kampanyasına biz de AK Kadınlar olarak destek oluyoruz. Buradan ilimizdeki gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz.
Bu merhamet çağrısına kulak veren, duyarlılık gösteren ve bizlerin çağrısına destek veren tüm vatandaşlarımızı gönülden kutlar, katılım sağlayan Basın çalışanlarımıza da teşekkür ederiz.”

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. köpekleri çok seviyorsan al EVİNE götür sokakta köpek olmaz her yer köpek dolu pislik heryer

  2. Bu sokak köpekleri hassasiyeti fazla abartılıyor. Batı ülkelerinde sokakta hayvan göremezsiniz. Evinde besleyenler bir dizi kurala uymak zorundadır. Biz de ise "hayvan dostlarımız" kılıfıyla her yerdeler. Kusura bakılmasın ama sağlık ve güvenlik sorunları kulağına bir küpe takıp sokağa salmakla olmuyor. Gelişigüzel konulan mama kapları leş durumda.