“Sağlıklı yaş alan bir toplum için çalışmalar yapacağız”

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, ilimize gelerek birtakım ziyaretler, incelemeler ve toplantılar gerçekleştirdi. Kızılay Kırklareli Şubesini gezen Kınık, Kırklareli Şubesinin yöneticileriyle toplantı yaparken, gönüllerle de buluştu.

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, geçtiğimiz gün ilimize ziyaret gerçekleştirdi. Kızılay Kırklareli Şube Binasına gelen Genel Başkan Kınık’ı; İl Temsilcisi Volkan Göç, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüler karşıladı.
Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızılay Kırklareli Şubesinin yöneticileriyle toplantı yaptı. Kerem Kınık, Kızılay Kırklareli Şubesinde düzenlenen toplantıda, Kızılayın her sokakta bulunmak durumunda olduğunu söyledi.
“Nüfusun önümüzdeki
10 yıllarda, 20 yıllarda çok büyük toplumsal sorunlar, taşınamayacak yükler ve riskler var”
Afetlere hazırlık ve müdahale konularının yanı sıra Kızılay’ın sağlıklı yaş alan bir toplum için de çalışmalar yapacağını aktaran Kınık, “Bu alanda yapacağımız çok iş var. Özellikle yaşlanan nüfusumuzun maalesef çok sağlıklı yaşlandığını söyleyemeyeceğim. Nüfusun önümüzdeki 10 yıllarda, 20 yıllarda çok büyük toplumsal sorunlar, taşınamayacak yükler ve riskler var. Dolayısıyla bunları bugünden nasıl azaltılabilir buna yönelik çalışacağız" dedi. Kerem Kınık, Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezinde düzenlenen toplantıda da gönüllülerle bir araya gelerek, sohbet etti. (V. Abuy)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. beylik beyleri sahada 22 Kasım 2021 Pazartesi 00:27:20

    Sömürü çarkının altında sağlıksızlığın dip noktasında kıvranan halk ile alay eder gibi anlamsız beyanlar eden Kızılay dukalığı bütçelerinin girdi-çıktı hesabını versin ve bu hayır kurumunda maaşlarının ve lüks harcamalarının dökümünü sergilesin öncelikle şirinlik gösterisinden önce...