Sağlık çalışanları için "10.000" siper maske

Kırklareli ve Babaeski Gençlik Merkezleri'nde görevli gençlik liderleri ve gönüllüler, yeni tip koronavirüs nedeniyle yüz koruyucu siperlik maske üretimine nisan ayı başında başlamıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın sağladığı olanaklar ile üretim yapan gençlik liderleri ile gönüllüler, ürettikleri maskeleri ilimiz merkez ve ilçelerinde görevli sağlık personellerine ve Vefa Sosyal Destek Grupları il ve ilçe koordinatörlüklerine dağıtımını gerçekleştirdiler.

Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de vaka sayısı artan yeni tip koronavirüse karşı ilgili birimler tarafından alınan tedbirlerin yanı sıra, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın malzeme desteği sağladığı Gençlik Merkezleri de yüz koruyucu siperlik üretimi gerçekleştirildi. Bu kapsamda Kırklareli ve Babaeski Gençlik Merkezlerinde görevli gençlik liderleri ile gönüllü gençler de, Gençlik ve Spor Bakanlığının sağladığı olanaklar ile yüz koruyucu siperlik üretimi gerçekleştirdiler.
“10.000 siper maske üretimi gerçekleştirdik”
Maske üretimi yapan ekibin başında bulunan Babaeski Gençlik Merkezi Müdürü Erhan Öztürk, devletin salgının yayılma hızının önüne geçilmesi noktasında tüm kurumlarıyla seferber olduğunu belirtti. Koronavirüse karşı büyük bir mücadele veren sağlık çalışanlarına destek olmak için Gençlik ve Spor Bakanlığının öncülüğünde başlatılan çalışmayla Gençlik Merkezlerinde üretilen korumalı maskeler ile destek verdiklerini belirten Öztürk, Gençlik Merkezi çalışanları ile gönüllü gençlerin “Milletimizin, devletimizin neye ihtiyacı varsa o ihtiyacı karşılamak için var gücüyle koşan ve gereğini yapandır GENÇLİK...” diyerek örnek bir davranış sergilediklerini söyledi. Ayrıca Öztürk, şu ana kadar 10.000 maske üretildiğini ve bunların il merkezimiz ve ilçelerimizde başta sağlık çalışanları olmak üzere vefa sosyal guruplarında görevli personellere teslim edildiğini ifade etti.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol