Şaban Doğan yeniden başkan seçildi

Kırklareli Kahveciler Esnaf Odası, 22.Olağan Genel Kurulu’nu
12 Ocak Cuma günü (dün) gerçekleştirdi. Geride bırakılan 4 yıllık görev süresince yapılanların incelendiği ve aynı zamanda
önümüzdeki 4 yıl boyunca Başkan ve Yönetim Kurulu’nun seçildiği genel kurul Kırklareli Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Genel kurul sonunda halen başkanlık görevini yürüten Şaban Doğan, 4 yıl süre ile Kırklareli Kahveciler Esnaf Odası Başkanı oldu.

12 Ocak Cuma günü Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda Kırklareli Kahveciler Esnaf Odası 22.Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Saat 13:30’da başlayan genel kurula; Kırklareli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Fuat Şeker, Kırklareli Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halil Kahraman, oda başkanları ve oda üyeleri katılım gösterdi.
Yeterli imza sayısı toplanmasının ardından genel kurul başladı. Saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan genel kurul, Divan Kurulu ve Divan Başkanı seçimi ile devam etti. Verilen önerge sonrasında Ali Fuat Şeker Divan Başkanı seçildi.
Genel kurul, faaliyet raporunun okunması ile devam ederken faaliyet raporunun okunmasının ardından, Oda Başkanı Şaban Doğan tarafından odanın 4 yıllık gelir-gider tablosu okundu. Genel kurul gündemi, ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi yardım sağlanması konusu görüşüldü. Oda mensupları bu konuda duyarlı davranarak oda bütçesinin el verdiği şekilde öğrencilere yardım etme kararı aldı.
Gündemin sonuna yaklaşılırken sıra seçime geldi. Halen başkanlık görevini yürüten Oda Başkanı Şaban Doğan, seçimlere tek liste olarak girdi. Doğan yaptığı konuşmada; “İlimizden ilçelerimizden kurumumuza teşrif eden, değerli oda başkanları ve sabahın seherinden gecenin kör karanlığına kadar ayakta duran, koşturan, bulunduğu semtin, mahallenin, köyün ağabeyleri olan, adres sorana yer gösteren, karda kışta bir bardak sıcak çay ya da 40 yıl hatırı olan olacak bir fincan kahveyi özenle hazırlayan, mekanlarını müşterilerine evi gibi kullandıran, her gün masalarına günlük gazete koyarak sosyalleşmelerini sağlayan, bir bardak çay ile müşterisine 3 sandalye veren, hesaba yazan, hatta ve hatta evinde eşiyle tartışan adama ilk psikolojik desteği veren ve en önemlisi evine çoluğuna çocuğuna helal ekmek götürmek için çalışan, meslektaşlarımı sevgim ve saygım ile selamlıyorum” diye konuştu.
Odama layık olmak için elimden geleni yapacağım
Doğan, “Yapılacak genel kurulumuzun tüm odamıza ve meslektaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum. Eğer yeniden beni bu göreve layık görür iseniz size ve odama layık olmam için elimden geleni yapacağım” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından seçime geçildi. Seçimler sonunda hali hazırda başkanlık görevini yürüten Şaban Doğan 4 yıllığına Kahveciler Esnaf Odası Başkanı seçilerek güven tazeledi.
Meslek arkadaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz
Seçim sonrasında ilk demeçlerini gazetemize veren Başkan Doğan; “Bu benim 5’inci genel kurulum oldu. Oda olarak ise 22’inci genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Odamızda aktif olarak kayıtlı 454 tane üyemiz bulunuyor. Bizlerde elimizden geldiğince üyelerimize, odamıza, mesleğimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Yeniden beni bu göreve layık gören bütün oda mensubu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle bir dönem daha bu görevi alnımın akıyla yerine getirmeye çalışacağım. Tekrardan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Genel kurul kır pidesi ve ayran ikramının ardından sonlandırıldı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol