Saatçi; “Kazanan CHP oldu”

Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun süredir hazırlıkları süren Merkez İlçe Genel Kongresi gerçekleşti. 3 Aralık Pazar günü Paşa Kafe’de düzenlenen genel Kongre sabah saat 10:00’da başladı. Genel Kongre’ye katılanlar arasında; CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, Kırklareli Belediye Başkanı, CHP Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur, İlçe Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili yer aldı. Merkez İlçeden olduğu kadar kırsal kesimde ki delegelerin de yoğun katılım gerçekleştirdiği kongrede Gürcan Saatçi, 189 oyla başkanlık görevine seçildi.

CHP Merkez İlçe Genel Kongresi geçtiğimiz Pazar günü Paşa Kafe’de gerçekleştirildi. Uzun süredir merakla beklenen seçim sonucunda Gürcan Saatçi, Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçildi. 367 delegenin katıldığı seçimlerde Gürcan Saatçi 189, Gürcan Gültekin 176 oy alırken 2 delege oy kullanmadı. Kongrenin yapıldığı salonun girişinde partililerle selamlaşan ve sohbet eden adaylar, birbirilerine de şans dileyerek oldukça güzel bir tablo ortaya koydular. Kongre Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında Divan Başkanı ve kurulu seçildi. Divan Başkalığına Milletvekili Vecdi Gündoğdu seçildi. Gündoğdu’nun Başkanlığında gerçekleştirilen genel kurulda, 2017 yılında ilçe teşkilatı tarafından yapılan etkinlikler anlatıldı. Etkinliklerin anlatılmasının ardından 2017 yılı faaliyet raporu okundu ve oylamaya sunuldu, rapor oy birliği ile kabul edildi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gönderilen mesaj salonda bulunan partililerden büyük alkış aldı.
Seçilirsem Örgüte Rağmen Değil Örgütle Beraber Hareket Edeceğim
Seçime geçilmeden önce adaylar kürsüye gelerek son kez kendilerini ve yapmak istediklerini anlatarak delegelerden oy istediler. Kürsüye öncelikle Gürcan Saatçi geldi. Saatçi konuşmasında; “ CHP örgütünün iktidarı için her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe gereksinim vardır. Artık üretmeyi görev bilen, fayda sağlayan bir örgüt ve demokratik bir ortam istiyoruz. Artık tüm partililerin karar sahibi olduğu bir örgüte ihtiyacımız vardır. Hedefimiz bu yolda üyelerimizle delegelerimizle el ele verip CHP’yi genel ve yerelde tek başına iktidar yapmaktır. Bu sebeple en tepeden en sade üyeye kadar sevgi, saygı ve etik değerlere sahip çıkarak tek vücut olmalı ve vücudun sağlıklı organları gibi görev bilinciyle hareket etmeliyiz. Merkez İlçe Başkanı seçilirsem örgüte rağmen değil örgütle birlikte üyelerimize rağmen değil onlarla birlikte, hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisini hak ettiği yere çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.
Omuz Omuza Vermek Zorundayız
Seçim çalışmaları boyunca birleştirici olacağını yineleyen Saatçi, “Ben ve arkadaşlarım parti içi çatışmalara asla izin vermeyeceğiz. Her görüşü dikkate alacak her görüşü dinleyeceğiz. Dürüstlüğümüzden ve etik değerlerimizden asla ödün vermeyeceğiz. Ülkemizde ki değişimin değişmez ve yegane temsilcisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu değişimi yeni kadrolarla sağlayabilir, Kırklareli’nden Kars’a yönetim anlayışıyla sevgisizlikten kurtulabiliriz. Örgüt olarak sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının, sendikaların çalışmalarını kapsayan bir yaklaşım izlemeliyiz. Toplumu siyasallaştırırken, siyaseti de toplumsallaştıran ve parti içi demokrasiyi esas alan düzenlemelerle oluşturacağımız yol haritası, hiç kuşku yok ki bizi aydınlık günlere ve hedefimize ulaştıracaktır değerli Cumhuriyet Halk Partililer, Bu zor görevde el ele tutuşup omuz omuza vermek zorundayız. Bütün bunları sağlamak için varız. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek, Mustafa Kemal Atatürk'ü anlayabilmiş olmak demektir Değişime cesaret edebilmek ve değiştirebilmek demektir. Cesur yürekli CHP delegelerine olan inancımız tamdır. Onlara güveniyoruz. Ben ve arkadaşlarımın Parti bayrağını daha yükseklere taşıyacağımıza inanıyorum.
Biz, birlikte üreten, birlikte düşünen, birlikte karar alan, birlikte uygulamaya geçiren bir CHP il örgütü için yola çıktık. Partimizin kumcusu ve ulusumuzun önderine, ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle, emeğin yüceliğini, insan haklarını, eşitliği, özgürlüğü, dayanışmayı ve hukukun üstünlüğünü egemen kılmak, sürdürülebilir ve dengeli çevrenin korunmasını, barışçıl ve adil bir dünyayı oluşturmak idealimizdir.” ifadelerini kullandı.
Beyaz Bir Sayfa Açıyoruz
Saatçi, “Çünkü bizler insanca bir yaşam için, çoğulcu, özgürlükçü, katılımcı, demokrasiyi kurmak, sosyal hukuk devleti anlayışım egemen kılmak için CHP’liyiz. Bundan sonra hedefimiz örgülün birliği ve Türkiye'nin kurtuluşu olmalıdır. Bu yolda birlikte yürüyeceğimize de inancım tamdır. Bizlere bu görevi verdiğinizde, her zaman ve her koşulda görevinizin sorumluluğunun bilincinde olacağız Arkadaşlarımla beraber partimizi iktidara taşımak, örgütümüzü başarılı kılmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bu onurlu göreve layık görüldüğümde her zaman doğrunun ve gerçeğin yanında olacağıma ve Yüce Atatürk'ün ilke ve devrimlerini yüceltmek için savaşacağıma söz veriyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığına talibim. Bunu yürekten istiyor, kendime güveniyor, kılavuzum Ulu Önder Atatürk'ün işaret ettiği yolda ne yapmam gerektiğini çok iyi biliyorum. Yerel ve genel siyasete yepyeni, tertemiz ve beyaz bir sayfa açıyoruz. Bu sayfanın her bir satırını sizlerle birlikte, başarıyla ve gururla dolduracağız.” diye konuştu.
Gürcan Saatçi’nin ardından kürsüye diğer başkan adayı Gürcan Gültekin geldi. Gültekin kendini tanıtarak başladığı konuşmasında; “1973 yılında Kırklareli'nde doğdum, evliyim, hali hazırda özel bir gayrimenkul şirketinde emlak danışmanı ve yönetici olarak çalışmaktayım. Uzun yıllardan bu yana Cumhuriyet Halk Partisinde aktif görev alarak 2012 ve 2013 yılları arasında merkez ilçemizde ilçe başkan yardımcısı olarak görev yaptım. 2016 yılından bu yana geçen zaman diliminde CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Partimizin her kademesinde görev almış genç bir arkadaşınızım. Atatürkçü Düşünce Derneği ve Kırklareli'nde bulunan diğer sivil toplum örgütlerine üye olduğum gibi aynı zamanda genel merkezi Ankara'da bulunan Alevi Bektaşi Federasyonu'nun üst yönetiminde de görev almaktayım.” şeklinde konuştu.
İnanıyorum CHP Tüm Türkiye’de
Birinci Olacak
CHP’nin her kademesinden görev yaptığının altını çizen Gültekin, “Sevgili yol arkadaşlarım, görev yapmış olduğum yıllar içerisinde Cumhuriyet Halk Partili olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve devrimlerine sonuna kadar sahip çıktım. Cumhuriyet Halk Partili bir yöneticinin vermiş olduğu sorumlulukla arkadaşlarımla birlikte siz değerli partililerimin başını öne eğdirecek hiçbir hal, hareket, tavır ve davranışlarda bulunmadım. Sorumluluğumuzun bilinci ile her zaman Kırklareli'nde partimizi en iyi yerlere taşıma niyetinde oldum. Son 10 yılda yapılan tüm seçimlerde bazen bir delege, bazen bir yönetici son olarak ta ilçe başkanı kimliğim ile ve sizin desteğiniz sayesinde iyi sonuçlar alarak Kırklareli Cumhuriyet Halk Partisini Türkiye genelinde birinci sıraya taşıdık. Sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Sevgili yol arkadaşlarım, edindiğim bilgi ve tecrübelerle, ilk günkü heyecanımla, siz değerli partililerimizin ve yönetim kurulumuzun isteği ile CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığına adayım. 2019 yılında yapılacak olan önce yerel ardından genel ve başkanlık seçimlerine edinmiş olduğumuz tecrübe ile ben ve arkadaşlarım hazırız. Yine sizlerin vereceği destek ile eminim ki 2019 yılında yapılacak olan tüm seçimlerde Türkiye'nin birincisi Kırklareli Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.” dedi.
Bu Hepimizin Başarısı
“Eğer bugün Kırklareli'nde bu noktaya geldiysek, partimizi bu noktaya getirdiysek işte bu hepimizin başarısı. Bunları birlikte yaptık ve bundan sonra görevimiz ne olursa olsun, ister yönetici olalım ister olmayalım yapmaya aynı mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Bundan hiç ama hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın değerli arkadaşlarım.”diye konuştu.
Saatçi 189 Oyla Yeni Başkan
Konuşmaların ardından sıra seçime geldi. Seçimler blok liste şeklinde yapılırken, Gürcan Saatçi’nin Beyaz liste, Gürcan Gültekin ise Yeşil Liste ile seçimlere katıldı. 14:00’da başlayan seçim süreci saat 17:00’da sandıkların açılmasıyla son buldu. Rakibine 189’a, 176’lık oy sayısıyla üstünlük sağlayan Gürcan Saatçi yeni Merkez İlçe Başkanı oldu. Saatçi’yi ilk tebrik edenlerden biri rakibi Gürcan Gültekin oldu. Gültekin, Saatçi’nin yanına giderek kendisine yeni görevinde başarılar diledi. Büyük mutluluk yaşayan Saatçi taraftarları marşlarla sevinçlerini kutladılar. Başkanlığı sonrası ilk açıklamasını yapn ve duygularını paylaşan Saatçi, kendisine oy veren partililere teşekkür ederek, çok mutlu olduğunu dile getirdi. Saatçi, “Bu seçimde beyaz liste kazandı, yeşil liste kazandı diye bir şey yok. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi oldu.”şeklinde konuştu...
Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol