Rumeli Hardaliye dağıtım ağını genişletiyor

İlimizin önde gelen hardaliye markalarından Rumeli Hardaliye dağıtım ağını her geçen gün daha da büyütüyor. Rumeli Hardaliye son olarak Ankara’da bulunan Atatürk Orman Çiftliği satış mağazasında da raflardaki yerini aldı. 

Kırklareli’nin Coğrafi Bölge İşareti alan ürünlerinden biri olan ve tanıtımına büyük katkı sağlayan hardaliyemiz, “Rumeli Hardaliye” sayesinde sadece ilimize değil, il dışına ve yurt dışına ihracı ile kendini kitlelerle buluşturmaya devam ediyor. Rumeli Hardaliye son olarak Ankara’da bulunan Atatürk Orman Çiftliği satış mağazasında da raflardaki yerini aldı. Böylece hardaliyemiz başkentimizin önde gelen mağazasında ziyaretçilerinin beğenisine sunulmuş oldu.
Ziyaretler sürüyor
Rumeli Hardaliye üretim merkezine ziyaretler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İlimize yeni atanan Kırklareli Vali Yardımcısı Mehmet Faruk Saygın ve Sanayi Teknoloji Müdürü Osman Yeter Somer de Rumeli Hardaliye’yi ziyaret ettiler…
Rumeli Hardaliye Genel Koordinatörü Hikmet Yıldırım, İşletme Ortakları Çağatay Yıldırım ve Kutbay Benni tarafından ağırlanan misafirler, hardaliyeyi tatma imkanı da buldular. Genel Koordinatör Hikmet Yıldırım ziyaret esnasında yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Rumeli Hardaliyecilik olarak 3 Ocak 2020 tarihinde Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu olan bir tesisi devralarak bu işe başladık. İlk başladığımızda 25 ton olan kapasiteyi 1 yılda 120 tona çıkardık. Bu yıl 200 tona çıkarttık. Önümüzdeki yıl ise üretim kapasitemizi 500 tona çıkartmayı planlıyoruz. Şu anda Türkiye genelinde bütün illere bayilik dağıttığımız gibi Edirne, Tekirdağ, Kırklareli bölgemizde tüm noktalara dağıtımımızı yaptırıyoruz.
Son olarak hardaliyemizi biraz da çeşitlendirelim dedik. Bu sene ilk defa bir bağı komple satın alarak her şeyini kendimiz üstlendik. Bu üzümleri topladıktan sonra aynı formülle üretimini yaptık. Karşımıza ‘Rumeli Gold’ olarak adlandırdığımız beyaz üzümden yapılan beyaz hardaliyemizi ürettik. Buna birde kardeş ürettik; ‘Rumeli Roze.’ Bunların içimi biraz daha yumuşak. Hardaliyemizi ulusal bir marka yapma yolunda kararlığımızı sürdürüyoruz.”
Kırklareli Vali Yardımcısı Mehmet Faruk Saygın ve Sanayi Teknoloji Müdürü Osman Yeter Somer de Rumeli Hardaliye’yi çok beğendiklerini ifade ederek, çalışmalarında başarılar dilediler. (E. Yıldırım)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. "Ulusal" markalar Gold ve Roze mi olurlar be efendicikler?