Rektör Şengörür incelemelerde bulundu

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, yüzde 45’i tamamlanan ve yapımı devam eden III. Merkezi Derslikler Binası inşaatında incelemelerde bulundu.

Kırklareli Üniversitesi Rektörü Bülent Şengörür III. Merkezi Derslikler Binasında incelemelerde bulundu. KLÜ Genel Sekreteri Ergün Erbay ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı İlker Tulga’nın da katıldığı incelemelerde, yüklenici firma yetkilileri tarafından devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı.
Tamamlandığında toplam 30.567 m² kapalı alana sahip olacak olan III. Merkezi Derslikler Binası’nın zemin oturum alanı 7.520 m²’dir. 6 blok şeklinde inşa edilen binada 61 adet derslik, 3 adet dekan odası, 6 adet dekan yardımcısı odası, 5 adet bölüm başkanı odası, 80 adet çalışma ofisi ve 1 adet konferans salonu yer alacak. Ayrıca 36’sı kapalı olmak üzere toplam 166 araç kapasiteli otopark bulunacak.
Ahşap ve taş dokulu fibercement kaplamalardan oluşan dış cephesiyle modern bir görünüme sahip olacak olan binanın 2019 yılı içerisinde tamamlanarak akademik ve idari personel ile öğrencilerin hizmetine girmesi hedefleniyor.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol