Protokol Bayramın 1’nci günü bayramlaştı

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, eşi İlknur Bilgin ile birlikte Ramazan Bayramı ziyaretlerinde bulundular. Ramazan Bayramının 1’nci günü olan 2 Mayıs 2022 Pazartesi günü Kırklareli Valiliği’nce saat 11.00’ de Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen Bayramlaşma Programında İl Protokolü ve halk bir araya gelerek bayramlaştılar.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, eşi İlknur Bilgin ile birlikte Ramazan Bayramı ziyaretlerinde bulundular. Ramazan Bayramının 1’nci günü olan 2 Mayıs 2022 Pazartesi günü Kırklareli Valiliği’nce saat 11.00’ de Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen Bayramlaşma Programında İl Protokolü ve halk bir araya gelerek bayramlaştılar.
Vali Osman Bilgin, Ramazan Bayramı Namazını Hızırbey Cami'inde kıldı. Bayram namazı sonrası vatandaşlarla bayramlaşarak hasbihal etti. Camide bulunan çocuklara bayram harçlıkları verdi.
Vali Bilgin, Bayram Namazı sonrasında, her zaman olduğu gibi bayramda da gece gündüz demeden vatandaşın huzuru ve güvenliği için görevi başındaki Emniyet ve Jandarma personeli ile Polisevi Sosyal Tesislerinde bir araya gelerek, Bayramlarını kutladı.
Şehitlik ziyareti
Ramazan Bayramı Programı kapsamında Vali Osman Bilgin, Eşi İlknur Bilgin, şehit aileleri ve il protokolü ile birlikte Kırklareli Şehitliğine geçtiler. Şehitlerin kabirlerini ziyaret ederek, dualar ettiler. Şehitliklere karanfil bıraktılar. Şehit aileleri ile hasbihal ederek, Bayramlarını kutladılar.
Şehitlik ziyareti sonrası Şehit Jandarma Er Mustafa Kalenci'nin ailesini ikametinde ziyaret ederek Bayramlarını kutladılar.
Bayram ziyaretleri kapsamında Vali Osman Bilgin, eşi İlknur Bilgin ile birlikte, Ukrayna'da ki anavatanlarından Rusya işgali sebebiyle ayrılarak ilimizde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı KYK Şemşettin Sami Öğrenci Yurdunda misafir olan Kırım Tatar Türklerini ziyaret ederek, Bayramlarını kutladılar. Misafir çocukların bayram hediyeleri ve harçlıklarını verdiler. Kırım Tatar Türkü soydaşlarımız ile hasbihal ederek, isteklerini dinlediler.
Kırım Tatar Türkleri ile bayramlaşma
Vali Bilgin bayramlaşmanın ardından burada yaptığı konuşmada Ukrayna’daki savaş ve bölgemizdeki tüm savaşların son bularak evlerinden uzakta olan tüm mazlumların ülkelerine dönerek, huzura kavuşmalarını ve bayramlarını anavatanlarında kutlamalarını diledi.
Vali Bilgin, eşi ile birlikte Bayram programı kapsamında Huzurevi sakinlerini, sevgi evlerinde kalan çocukları ve yaşlıları Huzurevi Müdürlüğünde ziyaret ederek bayramlarını kutladılar. Büyüklere hediyelerini, çocuklara bayram harçlıklarını verdiler.
Halk Eğitim Merkezi
Bayram ziyaretlerinin ardından Vali Osman Bilgin, eşi İlknur Bilgin ile birlikte Kırklareli Valiliğince Ramazan Bayramı münasebetiyle Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen Bayramlaşma Programında, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, il protokolü, şehit aileleri, gaziler, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar ile bir araya gelerek, tek tek bayramlaştılar.
Bayram mesajı
Vali Osman Bilgin, eşi İlknur Bilgin’in ev sahipliğinde gerçekleşen bayramlaşmanın ardından konukları ile bir süre hasbihal ettiler. 
Vali Bilgin programda yaptığı konuşmada; “Bayramlar birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç, neşe ve coşkunun buluştuğu, iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unutarak barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları çok özel günlerdir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, en güzel şekilde değerlendirmeli başta yakınlarımız olmak üzere, kimsesizler, yaşlılar, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalı yalnızlıkları hissettirilmemelidir” diyerek, bütün vatandaşların trafik kurallarına riayet etmeleri ve bayram sevincinin acıya dönüştürecek her türlü davranıştan uzak durmalarının önemine değindi. 
“Birlik, beraberlik ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle bütün hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin bayramını en içten duygularla kutlayarak, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi de rahmet ve şükranla anıyorum.
Ramazan Bayramının ilimize, ülkemize ve bütün İslam dünyasına huzur, refah ve selamet getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. (F.Kurtbayram)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Her yorumun bir anlam amacı mevcut karanlık üreticilerinin kara işlerini durdurmaya yönelik karanlık güçlere arka çıkmayın ki ötede karanlıklar içinde kalmayın

  2. paha biçilmez hazine 06 Haziran 2022 Pazartesi 19:02:37

    İşlerlik ve genişleme eğilimli bir zihindir ki öte alemi deneyimler üzerine yükselir ve diğer dünyalar uygarlıklarına dahil olabilme tek garantisidir. Zihin öğretmenlerini dinleyin ki zihniniz gelişebilsin