Pınarhisar MYO'ya Son Teknoloji Laboratuvar

Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksekokulu, önümüzdeki yıl aktif hale getirmeye hazırlandığı Kontrol ve Otomasyon Teknolojileri Bölümü için oluşturulan laboratuvarın açılışını gerçekleştirdi. Teknik donanımı Soyak Holding'e bağlı olarak faaliyet gösteren TRAÇİM Çimento Fabrikası tarafından finanse edilen laboratuvarın açılışına Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Pınarhisar Kaymakamı Cemal Demiryürek, Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, siyasi partilerin temsilcileri, Kırklareli Üniversitesi ve Pınarhisar MYO akademik personeli ile TRAÇİM Çimento Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Tüfekçi, Traçim Çimento Genel Müdürü İrfan Yorulmaz ve Fabrika Müdürü Oğuz Aydinç katıldı. 

12 Kasım Perşembe günü saat 14:00'te başlayan açılış töreninde Kırklareli Valisi Esengül Civelek kısa bir açılış konuşması yaptı. Vali Civelek, TRAÇİM Çimento'ya Kırklareli Üniversitesi'ne yaptığı bu katkıdan dolayı teşekkür ederken Kırklareli'de sanayinin ildeki değerli ve hassas doğal kaynakları kullanırken koruma ve kullanma dengesini iyi gözetmesi gerektiğini belirtti.
Vali Esengül Civelek laboratuvarı finanse eden şirket yetkililerinin bu konudaki duyarlılıklarını bildiğini ve eğitime verilen bu tür desteklerle sosyal sorumluluk çerçevesinde başka güzel işlere de imza atılmış olduğunu söyledi. Kurdele kesiminin ardından Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç da bu tür yatırımların üniversiteler açısından kritik öneme sahip olduğunu ifade ederek Soyak Holding ve TRAÇİM Çimento'ya bu konudaki desteklerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Aykaç'ın konuşmasının ardından Pınarhisar MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan laboratuvara ilişkin bilgileri içeren bir sunum gerçekleştirdi. Toylan sunumunda öğrencilerine en iyi mesleki eğitim imkânlarını sunabilmek üzere çalıştıklarını ifade etti. Hayrettin Toylan, okullarının teknik altyapısını güçlendirmek adına böyle bir laboratuvar oluşturmak için çalışırken TRAÇİM ile irtibat kurduklarını ve fabrika yönetiminin ihtiyaç duydukları malzeme alımı konusunda kendilerine tereddütsüz destek verdiğini belirtti.
Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan'ın sunumunun akabinde Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç tarafından TRAÇİM Çimento Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Tüfekçi'ye bir teşekkür plaketi takdim edildi. Tüfekçi, yaptığı konuşmada meslek yüksekokullarının özel sektöre vasıflı eleman yetiştirme konusundaki öneminin bilinciyle hareket ederek üniversite-sanayi işbirliği noktasında Kırklareli Üniversitesi'ne böyle bir destekte bulundukları için duydukları mutluluğu dile getirerek tesisin hayırlı olmasını diledi. Eski valilerden merhum Celalettin Tüfekçi'nin isminin verildiği laboratuvarın açılış töreni sunumun ardından okul bahçesinde verilen kokteylle son buldu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol