Partilerin adayları açıklandı

24 Haziran’da yapılacak olan 27.dönem Milletvekilliği Seçimlerine yaklaşık bir ay kaldı. Partiler seçim çalışmalarını sürdürürken heyecanlı bekleyiş sona erdi ve hangi ilden kimin milletvekili adayı olacağı da dün belirlendi. Kırklareli’nde de partilerin adayları açıklandı. Açıklanan listelere göre; AK Parti Milletvekili Adayları sırasıyla;
Selahattin Minsolmaz, Volkan Göç ve Kadriye Tokat. CHP Milletvekili adayları sırasıyla; Turabi Kayan, Vecdi Gündoğdu ve İnci Tunç olarak açıklandı. İYİ Parti ise Kırklareli Milletvekili adayları olarak; Kürşad Yamaner, Sibel Pişkin ve Mustafa Köseoğlu’nu belirledi. MHP ise  Semih Meriç’i birinci sıra adayı olarak gösterirken, Nuran Karacadağ ikinci sıra, Rıfat Erdem ise üçüncü sıra Milletvekili adayı oldu. 

Dün Kırklareli siyaseti hareketli günlerden birisine sahne oldu. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerde mecliste Kırklareli’ni temsil etmek için yarışacak adaylar açıklandı.
Erken seçim kararının alınmasının ardından partilerde seçim çalışmalarına başlamıştı. Birçok aday adayı milletvekili adayı ve nihayetinde milletvekili olmak adına başvuruda bulunmuştu. Bu süreç boyunca kulislerde birçok ismin adaylığı konuşuldu ve sonunda 21 Mayıs yani dün itibariyle partilerin adayları açıklandı.
Aday adaylıklarının açıklamasının arından TBMM’ne girmek için yarışacak adaylar belli oldu. Açıklanan listelere göre AK Parti Kırklareli Milletvekili adayları; mevcut olarak Kırklareli Milletvekilliği görevini yürüten Selahattin Minsolmaz, Mühendis Volkan Göç ve Eski Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat oldu.
Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayları ise; Mevcut Kırklareli Milletvekilleri Turabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu ile Eski Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç olarak belirlendi.
Bu yıl ilk kez seçimlere girecek olan İYİ Parti de Kırklareli Milletvekili adaylarını açıkladı. Listeye göre adaylar; İYİ Parti Kırklareli Teşkilatlanma Koordinatörlüğü görevini yürüten Kürşad Yamaner, Avukat Sibel Pişkin ve Mustafa Köseoğlu oldu.
Milletvekili
adaylarını tanıyalım;

Selahattin Minsolmaz
Kimdir?
18 Eylül 1970'te Kırklareli'nde doğdu. Baba adı Hakkı, anne adı Türkan'dır.
Yüksek Mühendis; İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümünü derece ile bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Ulaştırma Mühendisliği programında yüksek lisans yaptı.
Özel sektörde proje ve saha mühendisliği, kamuda imar ve şehircilik müdürlüğü görevlerinde bulundu.
AK PARTİ İstanbul Siyaset Akademisinin 2008 yılı Yerel Yönetimler Programını derece ile tamamladı. 3 dönem AK PARTİ Kırklareli İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı, Siyasi ve Hukuk İşleri Birim Başkanlığı ve İl SKM Başkanlığı görevlerini yaptı. Minsolmaz, 26.dönem Kırklareli Milletvekilliği görevini yürüttü. İngilizce bilen Minsolmaz, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Volkan Göç Kimdir?
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde 1981 yılında doğan Volkan Göç, ilk ve ortaokulu Demirköy ilçesinde, lise eğitimini Kırklareli'nde tamamladı.
İstanbul Üniversitesi'nden Orman Mühendisi olarak mezun olan Göç, Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerindeki eşitli şirketlerde görev yaptı. Ticari hayatına 2007 yılında Vize ilçesinde başlayan Göç, AK Parti’nin kurulmasıyla partisinin Vize ilçe teşkilatında çeşitli görevlerde bulundu. Göç, yeterli düzeyde Arapça, İspanyolca, İtalyanca ve profesyonel derecede İngilizce bilmektedir.  Göç, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Adalet ve Kalkınma Partisi 25. Dönem milletvekili adayı olmuştur.
Kadriye Tokat Kimdir?
14 Ekim 1974 tarihinde doğan Kadriye Tokat, Marmara Üniversitesi     Türk Dili ve Edebiyatı mezunudur. 1996 yılından beri Kırklareli’nde kamuda öğretmen, yönetici ve sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalışan Tokat, son olarak Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundu. Kadriye Tokat görevinden istifa ederek AK Parti 27. Dönem Kırklareli Milletvekili adaylığını açıkladı.
Turabi Kayan Kimdir?
25 Ocak 1955'te Lüleburgaz Yenibedir köyünde doğdu. Baba adı Ali, anne adı Havva'dır.
Mimar, Çiftçi; Gazi Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesini bitirdi.
Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği, Trakya Birlik, Pankobirlik ve Ziraat Odası Üyesidir. Türkiye Mimarlık Vakfı Kuruculuğu, Lüleburgaz Mimarlar Odası Kuruculuğu ve Başkanlığı, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği Lüleburgaz Şubesi Kuruculuğu, Türkiye Üretici Köylü Sendikası Genel Merkezi Kuruculuğu, CHP Kırklareli İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2 dönem CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı yaptı. 26.dönem CHP Kırklareli Milletvekilliği görevinde bulundu.
Vecdi Gündoğdu
Kimdir?
15 Ocak 1969'da Kırklareli'nde doğdu. Baba adı Salih, anne adı Fikriye'dir. Gündoğdu, Serbest Ticaret ile uğraşmaktadır.
Gündoğdu, 5 dönem CHP Kırklareli merkez ilçe başkanlığı, 2 dönem il başkanlığı, 2 dönem üst kurultay delegeliği görevinde bulundu.2014 yılında Kırklareli belediye başkanı aday adayı olan Gündoğdu, 7 Haziran seçimlerinde milletvekili olarak seçilmiştir. Gündoğdu, evli ve bir çocuk babasıdır.
İnci Tunç Kimdir?
Doğma büyüme Kavaklılı olan İnci Tunç, 2 dönem Kavaklı Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. Tunç, evli ve bir kız çocuğu annesidir. 27. Dönem CHP Kırklareli Milletvekili adayıdır.
Kürşad Yamaner Kimdir?
17 Kasım 1976 yılında Kırklareli’nde doğan Kürşad Yamaner, önceleri serbest meslek ile uğraşmış, bir süre sonra ise Kırklareli Merkezde açtığı büro ile gayrimenkul danışmanlığı faaliyetinde bulunmaktadır. Önceki yıllarda Milliyetçi Hareket Partisi Kırklareli İl Başkanlığı görevini yürüten Yamaner, daha sonra İYİ Parti Kırklareli Teşkilatlanma Koordinatörlüğü görevinde yer aldı. 27. Dönem İYİ Parti Kırklareli Milletvekili adayıdır.
Sibel Pişkin Kimdir?
Lüleburgaz’da doğan Sibel Pişkin Hukuk Fakültesi mezunudur. Uzun yıllar avukatlık görevini yürüten Lüleburgaz Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı yapan Pişkin, 27. Dönem İYİ Parti Kırklareli Milletvekili adayıdır.
Mustafa Köseoğlu Kimdir?
Kırklareli doğumlu olan Mustafa Köseoğlu, Turizm ve seyahat işleriyle aynı zamanda cafe işletmeciliğiyle uğraşmaktadır. 27. Dönem İYİ Parti Kırklareli Milletvekili adayıdır.
Semih Meriç Kimdir?
1964 Şişli-İstanbul doğumlu olan Semih Meriç, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünden mezun olmuştur. İstanbul’da çeşitli şirketlerde AR-GE ve Genel Müdürlük görevlerini yürüttü. 2003 yılından bu yana kendi inşaat şirketini işleten Meriç, MHP’de birçok teşkilatta çalışarak yönetimlerde bulundu. Babaeski İlçe Başkanlığı görevini yürütmüş aynı zamanda 24.Dönem Milletvekilliği Aday Adayı olmuştur.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol