Palyatif bakım hastalarına moral

“Dünya Palyatif Bakım Günü” etkinlikleri kapsamında Kırklareli Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi’nde yatan hastalara moral günü düzenlendi. 

Kapasitesi 8 yataktan 16 yatağa çıkartılan Kırklareli Devlet Hastanesi’ndeki Palyatif Bakım Ünitesi’nde yatan hastalar için Dünya Palyatif Günü etkinlikleri kapsamında bir moral günü düzenlendi.
Etkinliğe Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Kapağan, İl Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem Cerit, İl Sağlık Müdürlüğü Yöneticileri, Hastane Yöneticileri ile hastane çalışanları ve hasta-hasta yakınları katıldı.
Burada bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem Cerit, “Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) palyatif bakımı;‘Yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hasta ve hasta yakınlarının yaşam kalitesini, başta ağrı olmak üzere tüm fiziksel, psikososyal ve ruhsal sorunların erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesi veya giderilmesi yolları ile arttıran bir yaklaşım’ olarak tanımlamıştır.
‘Dünya Palyatif Bakım Günü’ etkinlikleri kapsamında hastanın acı çekmesinin giderilmesi ve yaşam kalitesinin artırılmasına odaklı bir bakım şekli olan palyatif bakımı desteklemek ve farkındalığı artırmak için;artan ihtiyaca istinaden 8 yataktan 16 yatağa çıkarılan hastanemiz Palyatif Bakım Ünitesinde yatan hasta ve hasta yakınlarına moral etkinliğidüzenlenledik” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol