Özel hastaneler koronavirüs aşısı yapabilecek

81 ilin sağlık müdürlüklerine genelge gönderen Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Covid-19 aşılarının özel hastaneler ve üniversite hastanelerinde de yapılacağını belirtti. Aşılanmak için MHRS üzerinden randevu almak gerekiyor.
İl sağlık müdürlüklerine genelge gönderen Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin, koronavirüs aşılarının aile sağlığı merkezleri, kamu, özel ve üniversite hastanelerinde oluşturulacak aşı uygulama birimlerinde yapılacağını duyurdu. Genelgede, aşı olacak kişilerin randevularının MHRS üzerinden verileceği kaydedildi.

Covid-19 aşısı uygulama süreciyle birlikte ilk defa özel ve üniversite hastanelerinin de MHRS sistemine dahil edilmiş olacağı kaydedilen genelgede, “Bu kapsamda MHRS işlemlerini yürütebilecek yetkinliğe sahip bir personelin MHRS sorumlusu olarak bakanlığımıza bildirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda özel ve üniversite (Kamu/Vakıf) hastanelerinin hem MHRS’ye tanımlanması hem de kullanıcıların eğitimi için, irtibata geçilecek ve koordinasyonu sağlayacak hastane MHRS sorumlusu bilgilerinin, özel ve üniversite hastanelerinde görevli TSİM (Temel Sağlık İstatistikleri Modülü) yetkilileri tarafından aktif.saglik.gov.tr adresinde bulunan ‘MHRS Sorumlusu Tanımlama’ ekranına 4 Ocak 2021 saat 17:00’a kadar tanımlanması hususunda; gereğini rica ederim” denildi.
(G. Ayyıldız)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol