“Onu çok özlüyoruz”

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 91. yılı dolayısıyla dün ilimizde program gerçekleştirildi. Program saat 14:00’te Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Ardından kortej halinde Halk Eğitim Merkezi Salonu'na geçildi ve buradaki program 14:30’da başladı. Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini içeren konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi, Kırklareli ziyaretine ilişkin video gösterimi sunuldu.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 91. yıl önce Kırklareli’ndeydi. Atatürk’ün ilimize gelişinin 91. yılı dolayısıyla dün etkinlik programı düzenlendi. Program saat 14:00’te Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı. Ardından kortej halinde Halk Eğitim Merkezi Salonu'na geçildi ve buradaki program 14:30’da başladı. İlk olarak Saygı Duruşu’nda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Devamında Kırklareli Belediye Başkan Vekili Savaş Çekinmez günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Çekinmez konuşmasında, “Atatürk Cumhuriyetin ilk yıllarında yurdun dört bir yanına geziler yapmış ve bu geziler sıradan olmamıştır. Geziler sonrasında yaptığı gözlemler sonucunda yeni Türkiye’nin temellerini atmıştır. Bugün Kırklarelililer için onur günüdür.” dedi.
Ardından “Mustafa Kemal’e Giden Yol” şiiri okundu, Kırklareli Valisi Osman Bilgin’e şanlı Türk bayrağımız sunuldu. Sonrasında Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin görüntüleri katılımcılara izlettirildi, Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Devamında Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi Atatürk’ün Kırklareli ziyareti ile ilgili detayları paylaştı. Program katılımcılara Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişine dair çıkardığı özel basım gazetenin dağıtımı ve hardaliye ikramıyla sona erdi.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kırklareli’ne gelişinin 91. yılı dolayısıyla düzenlenen programa Kırklareli Valisi Osman Bilgin, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Garnizon Komutanı P.Alb. Tahir Savran, Kırklareli Belediye Başkan Vekili Savaş Çekinmez, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, MHP İl Başkanı Şaban Savaşan kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. (S.Ünver)

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. BİR ASLAN PARÇASI ÇIKIP DA ŞU FOTOĞRAFI BANA İZAH EDEBİLİR Mİ?

  2. yaratıklar göremezler 30 Aralık 2021 Perşembe 14:19:03

    "Keşke yunan galip gelseydi"ciler anlayamazlar insanların anladıklarını.