“Öğretmenlik dünyanın en kutsal mesleklerindendir”

Kırklareli Valisi Birol Ekici, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Ekici, “Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla kıyaslanmayacak kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en kutsal mesleklerindendir” dedi.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, öğretmenlik mesleğinin dünyanın en kutsal mesleklerinden birisi olduğunu belirterek, “Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla kıyaslanmayacak kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en kutsal mesleklerindendir.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ve onların yetişmesinde tüm zorluklara rağmen büyük bir fedakârlık ve özveriyle çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktırlar.
Unutmayalım ki, ikbal de, hüner de, zafer de, başarı da, yarınlarımız da öğretmenlerimizin ellerinde şekillenmeye devam edecektir.
Sevgili Öğretmenlerimiz, sizler iyi bir eğitimci ve iyi bir rehber olduğunuz sürece okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz yarının Türkiye'sinde ayakları yere sağlam basan güçlü bireyler olarak söz sahibi olacaklardır.
Bizler ilk emri; "Oku!" olan bir dinin, "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." diyen bir medeniyetin mensuplarıyız. Asırlar önce söylenen bu söz bugünlere ışık tutarak eğitimin, öğrenmenin, öğretimin önemini ortaya koyarken, öğretmenlere duyulması gereken saygı ve minnetin en büyük göstergesidir.
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır." sözünde de ifade ettiği gibi sizler sadece dünün, bugünün değil, yarınlarımızın da mimarı olmaya devam edeceksiniz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, eğitim şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş olan tüm öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor, emekliye ayrılmış ve halen görevde olan tüm öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi. (H.Murat Taner)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol