Öğrenci zammı protesto etmeye hazırlanıyor

Kırklareli Belediye Meclisi’nin otobüs ücretlerine bazı güzergahlarda 50 kuruş zam yapması öğrencileri kızdırdı. Sosyal medya üzerinden “#kırklareliulaşım” hashtagıyla paylaşım yapan öğrenciler, öğrencinin bu zammı karşılamasının zorluğuna işaret ediyorlar. Twitter üzerinden birçok paylaşımın yapıldığı otobüs zammı ile ilgili öğrencilerin isteği zammın geri çekilmesi. Bu kapsamda öğrencilerin yakın zamanda bir eylem yapacağı öğrenildi.

Kırklareli Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz ay aldığı kararla otobüs ücretlerine bazı güzergahlarda 50 kuruş zam yapmıştı. Bu zam en çokta öğrencileri kızdırdı. Öğrencilerin bazı güzergahlarında zam olmasa da bazı güzergahların zamlanması ile birlikte sinirler gerildi. Öğrenciler kızgınlıklarını sosyal medya üzerinden dile getirdi. Bu kapsamda twitter üzerinden “#kırklareliulaşım” hashtagıyla birçok paylaşım yapıldı.
Kimi öğrenci “Kırklareli’de soygun var” paylaşımı yaparken kimisi de “Kırklareli’nde okumayın arkadaşlar otobüs ücretleri sizi ve ailenizi kanser eder” paylaşımında bulundu. Kimisi CİMER’e şikayet ettiği bildirdi kimisi de Belediyenin kararını geri çekmesini istedi.
Öğrencilerin otobüs zamları ile ilgili olarak yakın zamanda bir eylem yaparak sıkıntılarını aktarması beklenirken bu konuda yine sosyal medya üzerinden protesto hazırlığında bulundukları öğrenildi.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. Okuyup da adam olamamışlar "okumak" gibi yanlış yola düşenleri bu hatalarından döndürmeye çalışıyorlar...