OSB’ye üç firmadan 254 milyonluk yatırım

Kırklareli Organize Sanayi Bölgesine 3 yeni firma daha yatırım yapma kararı aldı. Firmaların yapacağı toplam yatırım miktarının 254 milyon TL’yi bulduğu bildirildi. Firmaların mermer ürünleri üretimi, ambalaj üretimi ve iplik üretimi ve örme konusunda faaliyet göstereceği firmaların toplamda 410 kişiyi istihdam edeceği belirtildi.

Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) tercih eden firmaların sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye’nin tanınmış firma ve markalarının tercihinde giderek artış yaşayan Kırklareli OSB’ye 3 yeni firma daha yatırım yapma kararı aldı. Toplamda 254 milyon TL yatırım ile yaklaşık 410 kişiye yeni iş imkanı tanıması beklenen yatırımlara ilişkin olarak “FİMAR Mermer Madencilik İnşaat Akaryakıt Turizm Tarım Seracılık Hayv.Gıda Ürünleri Tic.San.A.Ş.”, “ESKA Ambalaj San. ve Tic.Ltd.Şti.” ve “GÜLÇEK Tekstil Boya Apre Örme İnş.San.ve Tic.Ltd.Şti.” yatırım yapma kararları aldı.
254 milyonluk yatırım ile Kırklareli OSB’de kurulacak olan işletmeler ile birlikte ilimiz istihdamına büyük katkı sağlanacak.
Mermer ürünleri üretimi konusunda faaliyette bulunacak “FİMAR Mermer Madencilik İnşaat Akaryakıt Turizm Tarım Seracılık Hayv.Gıda Ürünleri Tic.San.A.Ş.” Kırklareli OSB'de; 59.000 metrekare alanda, 100 kişiye istihdam sağlayarak, 73 milyon TL tutarında yatırım,ambalaj üretimi konusunda “ESKA Ambalaj San. ve Tic.Ltd.Şti. 28.000 metrekare alanda 110 kişiye istihdam sağlayacak ve 61 milyon TL tutarında yatırım yapacak. İplik üretimi ve örme konusunda ise“GÜLÇEK Tekstil Boya Apre Örme İnş.San.ve Tic.Ltd.Şti.” firması Kırklareli OSB'de; 107.000 metrekare alanda, 200 kişiye istihdam sağlayarak,120 milyon TL tutarında yatırım yapma kararı aldı. (H.M.Taner)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol