“Nesilden Nesile Renkli Dokunuşlar” Projesi İşbirliği Protokolü imzalandı

Kırklareli Üniversitesi ile Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında “Nesilden Nesile Renkli Dokunuşlar” Projesi İşbirliği Protokolü imzalandı. Rektörlük Binası Senato Salonunda 02 Kasım 2017 Perşembe günü gerçekleştirilen törende işbirliği protokolünün imzaları; Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Karaman tarafından atıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, işbirliği protokolü kapsamında Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Giyim Üretim Teknolojisi ikinci sınıf öğrencilerinin Kırklareli Huzurevi yemekhanesinin perde, masa örtüsü ve sandalye giydirmelerinin üretimini yapacaklarını ifade etti. Yaşlıların bu proje sayesinde daha rahat ve daha şık bir ortamda yemek yemelerinin ve sosyal aktivitelere katılmalarının sağlanacağını belirten Prof. Dr. Şengörür, Yüksekokul öğrencilerinin üstlenmiş oldukları görevle sosyal sorumluluk bilinci kazanacaklarını söyledi. Şengörür, konuşmasının sonunda başarılı bir proje olmasını dileyerek Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Karaman’a, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bilal Balkan’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Karaman ise, Kırklareli Huzurevi’nde yaşayan yaşlıların daha kaliteli bir yaşam düzeyine ulaştırılması konusunda işbirliği yapılmasına imkan tanıyan protokolün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek başta Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür olmak üzere üniversite öğretim elemanlarına ve öğrencilerine şükranlarını sundu. (Kırklareli Üniversitesi)

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol