Minsolmaz mezun olduğu okulu ziyaret etti; Öğrencilik yıllarının güzel hatıraları canlandı

Minik ellerin sıralardan güçlü bir geleceğe ilk adımlarını attığı okullara her fırsatta değer verdiğini ifade eden AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, mezun olduğu okulu ziyaret etti. Ziyarette ders dinlediği sıralara uzun yıllar sonra yeniden oturan Minsolmaz, okulun, eğitim ve öğretimin önemli olduğunun altını bir kez daha çizdi.

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, mezun olduğu Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya da yer aldı. Öğretmenler ile bir araya gelen ikili kutsal bir mesleği gerçekleştiren öğretmenlere çalışmalarında başarılar diledi.
Gençliğinde ders zili ile derse koştuğu okulunu unutmayarak ziyaret eden AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, eğitim ve öğretimin önemini dile getirdi. Gençlerin yarınlara güçlü adımlar ile yürümesi için eğitim öğretimin hayati önem taşıdığını ifade eden Minsolmaz, "Mezun olduğum okulda olmak çok güzel. Çocukluk yıllarımdaki anılarım canlandı. Eğitim öğretim bir gencin yarınlara yetişmesi için en önemli noktalardan birisi. Aileden sonra eğitimin ve öğrenmenin ilk adımı olan okullar, öğrenmenin yanına eğitimi de katıyor. Öğrenmenin bilimsel şekilde gerçekleştiği okullarımıza iktidara geldiğimiz günden bu yana büyük veriyoruz. Ülkemizde eğitim seferberliği yaparak üniversitelerimizin sayısını arttırdık. Okullarımızın daha iyi eğitim verebilmesi için teknoloji ile buluşturduk. Herşey gençlerimizin yarınlara donanımlı ve eğitimli bir birey olarak yürümesi için" dedi.
Okul yıllarından hatıralar
Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi'ni ziyaret eden Minsolmaz'a öğrenci olduğu yıllara dair güzel anılar takdim edildiğini ifade eden Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hakan Gözkaman, "Mezunlarımızdan Kırklareli Milletvekili Sayın Selahattin Minsolmaz okulumuzu ziyaret etti. Sayın vekilimize günün hatırası olarak okulun anahtarlığı, kravatı ve ilk ve ortaokul diploma örneği ve öğrencilik yıllarına ait fotoğrafları takdim ettik. Kendilerine okulumuzu ziyaretinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz" diye konuştu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol