Minsolmaz; “Yatırımlarımız devam ediyor”

Kırklareli Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Selahattin
Minsolmaz, Kırklareli açısından hem eğitim hem de sağlık yatırımlarının devam edeceğini belirterek “Biz koltuk için değil, biz halkımıza hizmet için görevimizin başındayız” dedi.

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, AK Parti iktidara geldiği günden beri eğitime, sağlığa ne kadar önem belirtti. Minsolmaz “AK Parti olarak İktidara geldiğimiz günden beri sağlık açısından eğitim açısından önemli yatırımlar ile halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.
“Kırklareli’mize son
15 yılda 200 milyon TL eğitim yatırımı yaptık”
“Kırklareli’mize son 15 yılda 200 milyon TL eğitim yatırımı yaptık. Ruhen ve bedenen iyi yetişmiş nesiller yetiştirme hedefiyle eğitim alanında ilklere imza attık.

Eğitime yapılan yatırımları; geleceğimizin teminatı olarak değerlendirip öğrenci ve öğretmenlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tedbirler aldık. Yeni binaların yapımının yanı sıra mevcut binalarda yaptığımız yenileştirme çalışmalarıyla okullarımızın fiziki ortamını eğitime daha uygun hale getirdik. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kademesindeki okul sayısını 235‘den 345’e yükselttik”
“Mesleki eğitime 270 milyon TL bütçe ayırdık”
“Meslek okullarını daha etkin hale getirdik. Meslek okullarını ve mesleki eğitim merkezlerini daha da verimli ve etkin hale getireceğiz. Sanayinin ihtiyaç duyduğu işgücü böylece temin edilecek ve istihdamın önündeki mevcut bir takım engeller aşılacaktır. İşsizliğin önlenmesi ve nitelikli eleman yetiştirme için mesleki eğitime yılda 270 milyon TL bütçe ayırdık”
“Lüleburgaz Mesleki ve Teknik Uygulama Okulu inşattı
devam ediyor”
“Lüleburgaz da başlayan Mesleki ve Teknik Uygulama Okullu inşaatımız devam ediyor. Hayatımızda en önemli ve en çok gelişmesi gereken meslek liselerimize yatırımlarımız devam ediyor. Allah’ın izni ile Lüleburgaz Mesleki ve Teknik Uygumla Okulumuzun inşaatı bittiğinde sanayimiz açısından daha iyi gençlerimiz yetişecek. Bizlerde gençlerimizin arkasından durarak her konuda desteği sağlayacağız”
“Yatırımlarımız sadece eğitim ile bitmiyor”
“AK Parti olarak eğitime öne m verdiğimiz kadar sağlığa da önem veriyoruz. Kırklareli’mize kazandırdığımız en önemli yatırımlardan bir tanesi Yeni Kırklareli Devlet Hastanesi. Yeni binası ve yeni vizyonu ile Kırklareli’mize 63.490 m2 açık alan ve 45.905 m2 kapalı alandan oluşan yeni hastane binamızda; 76 adet çift yataklı hasta odası, 64 adet tek yataklı hasta odası, 10 adet suit oda, toplam 33 adet yoğun bakım yatağı, 6 adet ameliyat salonu, tüm hasta odalarında toplam 177 adet tuvalet ve duş, 49 adet tuvalet, 22 adet engelli tuvaleti, 300 araçlık açık otopark, 11 engelli otoparkı, 11 engelli otoparkı, 190 kişilik konferans salonu, 118 m2 2 adet fuaye alanı, 280 kişi kapasiteli yemekhane, 4 tanesi hasta ve personel olmak üzere 11 adet asansör bulunmaktadır.
Kırklareli Devlet Hastanesi yeni hizmet binamızda toplam alanı 2280m2 olup 2 adet yeşil alan muayene odası, 1 adet sarı alan muayene odası, 1 adet kırmızı alan resüsitasyon odası, 2 adet acil cerrahi müdahale odası ve toplamda 32 hasta müşahede yatağı bulunmaktadır. Mevcut projede hastane binasını tek ana girişi mevcut olup servis ambulans girişi için ayrı bir bulunmamaktadır”
“Erişimi kolay”
Acil servise ambulans girişinin acil servislerin hastane ana girişinden ayrı, ana yola yakın, araç trafiği bakımından kolay ulaşılabilir olması gerekmekte olduğundan ambulansların acil servise kolaylıkla giriş, çıkış ve manevra yapabilmesi, trafik yoğunluğu engelinin ortadan kaldırılması amacıyla ulaşım alt yapısının bu çerçevede tekrar yapılandırılmış ve yeni hizmet binamızda 3 adet Erişkin yoğun bakım ünitesi 2. Basamak olarak toplam 27 yatak ile 1 adet Yeni doğan yoğun bakım ünitesi 6 yatak ile hizmet verecektir. Mevcut hastanemizde 4 olan ameliyathane odası yeni hizmet binasında 6 adet olup bunların 2 tanesi laminer akımlı, bir tanesi ise kurşun kaplıdır. Yeni hastane binamızda Kadın doğum servisindeki doğumhaneler modern ameliyathane koşullarını içeren özellikte olup aynı zamanda servis içinde mevcut olan SLD odasında gebelere yatağında doğum imkânı da sunulmaktadır. Yeni hastane binamızda her hekim için ayrı poliklinik odaları mevcut olup hepsinin iç donanımı yenilenmiştir. Servislerimizde tüm odalarımızda tuvalet ve banyo ile birlikte her hasta refakatçisi için ayrı refakatçi dinlenme koltuğu bulunmakta olup ayrıca hasta ve refakatçileri için “gündüz odası” adı altında sosyal alanlar oluşturulmuştur. Yeni hastane binamızda içerisinde projeksiyon, sanatçı hazırlık ve simültane tercüme odalarının da bulunduğu 190 kişilik konferans salonu mevcuttur280 kişi kapasiteli yemekhane bulunmaktadır. Yani sağlık açısından Kırklareli’miz artık rahat” dedi.

Yorum Yazın

2 Defa Yorum Yapılmış.

  1. sedat karacaduralıoğlu 13 Ekim 2017 Cuma 17:27:18

    sayın vekilim okulhükümet binasıspor salonuadliye binasıkarakolhastahane vs yapılanlar yatırım değildir devlet ihtiyacı olan tesisi yapıyor halkın bundan faydası nedir polishakimsavcı memur vs daha iyi yerde görev yapar iş yerifabrikabaraj hava alanı vs yapılıyormu yok bu hizmet değil armağan barajıının suyunu kırklareline akıtabiliyormusun bu görevi devletin yapmıyor eski astsubay ordu evini belediyeye verdirip oto park ve halk için hizmet edilecek tesis yapılırsa yatırım olur ben eve buzdolabı almışım komşuya ne faydası var

  2. Artık şu şehri cahapadan kurtarın!