Minsolmaz, Kırklareli Belediyesi’ne sordu

Cumartesi günü partisinin Danışma Meclisi toplantısında konuşan AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Belediye Başkanlığı’na 15 yılda yıllık ortalama 100 milyon TL’den toplamda 1,5 milyar TL para geldiğini ve bunun nereye harcandığının hesabının verilmesi gerektiğini söyledi. CHP İl Başkanı ve milletvekillerine de yüklenen Minsolmaz; “Boş işlerle uğraşmasınlar, halka bu paranın hesabını versinler. Belki de yılın yarısını yurtdışında geçiren başkan ve meclis üyelerinin uluslararası projelerine sarfedilmiştir bilemiyorum. Ayrıca belediyenin 65 milyon TL borcu var” dedi.

AK Parti Kırklareli Teşkilatı İl Danışma Meclisi toplantısı Cumartesi günü saat 14:00’da İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Divan Kurulu’nun teşekkülünün ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşması AK Parti İl Başkanı Alper Çiler tarafından yapıldı. 

2019 yerel yönetimlerinde ilk hedeflerini tüm il, ilçe ve beldeleri Ak Belediyecilik ile tanıştırmak olarak açıklayan Çiler, Kırklareli’nin de daha iyi hizmetlere layık olduğunu söyledi. Konuşmalarında Belediye Başkanlığı’nı eleştiren Çiler; “Kırklareli Belediyesi bugüne kadar ne yaptı? Cevabı yok. Diyorlar ki; ‘Gizli eller var bizi tutuyorlar.’ Kimsenin bir şey tuttuğu yok arkadaşlar. Belediyeyi alacağız ama borç ile alacağız. Fakat emin olun kısa zamanda o borçları da kapatacağız” diye konuştu.
“Halk günü yapan tek il
başkanlığıyız”
Teşkilat üyelerine, “Buralara hep beraber kol kola geldik. Burada emeğiniz çok büyük. Biz birlikte büyük bir aileyiz” diyerek seslendi ve 81 ilde Halk Günü yapan tek İl Başkanlığı olduklarını açıkladı. Çiler; “Bize halk günü yaparken ‘Sen belediye başkanı mısın?’ diyenler oldu. Üstelik bunlar içimizdendi. Eski teşkilatta görev alan bazı arkadaşlar var. Fitne fesatları devam ediyor. Ama avuçlarını yalarlar” ifadesinde bulundu.
Kazanan Kırklareli olacak
2014 yerel seçimlerinde şehirde AK Parti’nin değil Kırklareli’nin kaybettiğini söyleyen Başkan Çiler, İnşallah Mart 2019’da bu hasret sona erecek. Hep beraber çalışacağız. Sizlerin sayesinde 40 bine yakın üyemiz oldu. Her zaman halkın içindeyiz. Dertlerini, sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Herkesten ödünç oy isteyeceğiz” şeklinde konuştu. Çiler’in sonrasında kürsüye Milletvekili Selahattin Minsolmaz geldi. Tüm teşkilat üyelerini selamlayan ve son yapılan Kızılcahamam toplantısı ile ilgili değerlendirmelerini paylaşan Minsolmaz, AK Parti ile millet arasında bir sevda olduğunu söyledi ve Türkiye’nin 16 yıldır türlü entrikaları, olumsuz etkenleri, darbe girişimini ve son olarak ekonomik saldırıları milletin gücü sayesinde AK Parti ile aştığını, yine aşabilecek durumda olduğunu anlattı. Minsolmaz, konuşmasında Kırklareli Belediye Başkanlığı’nı da eleştirerek şunları söyledi:
“Belediyenin borcu 65 milyon TL”
“Kırklareli Belediyesi’ne her yıl ortalama 100 milyon TL bütçe gelmiş. 2 dönem sayın Cavit Çağlayan, 1 dönem de sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu olmak üzere 15 yılda gelen para toplam 1,5 milyar TL. Eski parayla 1,5 katrilyon TL. Şu anki Belediye Başkanı ve yönetimi, CHP İl Başkanı ve milletvekilleri boş işlerle uğraşmak yerine bu paranın nereye harcandığının hesabını vermeli.
Ben iktidar partisi milletvekili olarak İl Özel İdaresi’nin harcadığı her paranın hesabını verebilirim. Ama ben bir mühendis ve belediyeci olarak bu 1,5 milyar TL’yi Kırklareli’nde göremedim arkadaşlar. Yani İstasyon Caddesi’ne asılan Atatürk resimleri o kadar tutmaz. Bizim festivaller de o kadar tutmaz. Bizim il bankasından aldığımız ve belediyeye aktardığımız 6,5 milyon TL ile 3 asfalt çalışması oldu, başka da bir faaliyet yapılmadı. Karahıdır Korusu’nu tahsis ettik. Birkaç bira içilen ve tuvaletlerine girilen bir yer olmanın dışına çıkmadı. Belediyeye tahsis edilmeden önce daha güzel durumdaydı. Şu an belediyenin borcu 65 milyon TL. Ha yılın yarısında sınırdışına çıkan Belediye Başkanı ve bazı meclis üyeleriyle belki uluslar arası projelere sarfetmişlerdir bilemiyorum.”

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol