Milletvekili Minsolmaz Yasama Yılı Resepsiyonuna Katıldı

TBMM’nin 27. Dönem 3. Yasama Yılı 1 Ekim Tarihinde açıldı. Yasama yılı açılış töreni sonrasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un ev sahipliğinde ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla resepsiyon düzenlendi. Gerçekleşen resepsiyona Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz a katılım sağladı.

1 Ekim akşamı gerçekleşen resepsiyona Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra bakanlar, milletvekilleri de katılım gösterdi. Resepsiyonda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yer almadı.
Resepsiyonda bulunan Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, şu açıklamalarda bulundu; “TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’un, TBMM’nin 27. Dönem 3. Yasama Yılı Açılışı münasebetiyle Meclis’te verdiği resepsiyona katıldık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onurlandırdığı resepsiyona; bakanlar, milletvekilleri, davetliler ve basın mensupları katıldı.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resepsiyonda yaptığı açıklamalarda, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nde Cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 50 artı 1'in düşürülmesi tartışmalarına ilişkin “AK Parti olarak bu öneriyi Meclise getirir misiniz yoksa hiç mi gündeminize almazsınız?" sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mevcut durumu Meclise getiren biziz, onu halkımıza götüren de biziz.
Halkımızın büyük bir çoğunluğuyla bu onaylandığına göre, şimdi bunu tekrar revize edip gündeme getirmek siyasetçi ciddiyetine yakışmaz. Böyle bir şey olacaksa bu bizim değil, adı üzerinde muhalefetin yapacağı bir iştir, bizim işimiz değil” dedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol