Milletvekili Gündoğdu’dan Kırklareli ziyaretleri

Kırklareli milletvekili Vecdi Gündoğdu, şehirde gerçekleştirdiği ziyaretlere devam ediyor. Salı ve Çarşamba günleri, çeşitli kurum ve kuruluşlara, STK’lara ziyarette bulunan Gündoğdu, esnaf ve vatandaşlar ile de bir araya geldi.

Vecdi Gündoğdu sırasıyla Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, Ziraat Odası ve Ticaret Borsası’na ziyarette bulundu. İlk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Fuat Şeker ve birlik yönetim kurulu ile buluşan Vecdi Gündoğdu, Kırklareli esnafının genel durumuyla ilgili verilen bilgilerin sonrasında, yaşanan sorunlara bulunabilecek çözüm önerilerini, birlik üyeleriyle birlikte masaya yatırdı. Hem genel yaptırımlar, hem de yerel tedbirler ile esnafın her zaman kollanması gerektiğini vurgulayan Gündoğdu, esnafın sabah erkenden dükkanının başına geçip uzun saatler yoğun bir mesaiyle çalıştığını, birçok gider kalemi sonrasında ayakta kalmaya çalıştığını, aynı zamanda büyük işletmeler ile rekabet etmeye çalıştığını kaydetti.
Vecdi Gündoğdu, TSO ziyaretinde ise yeni yönetimin güzel bir performans sergilediğini kaydederek, başkan Soner Ilık ve ekibini kutladı. Kırklareli’nin TSO’nun ve diğer kurumların ortaklığında daha güzel bir ekonomik çerçeveye kavuşacağını sözlerine ekleyen Gündoğdu; “İlimizde OSB’nin daha da geliştirilmesi olmak üzere, Dereköy Sınır Kapısı gibi çok sayıda beklenti içinde olduğu konu var. Bizler de bunların takipçisiyiz. İnşallah kentimizin kontrollü bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için elbirliğiyle çaba göstereceğiz. Ticaret ve Sanayi Odamız, yeni yönetimiyle birlikte bir yenilenme sürecine girdi. Güzel şeyler yapılıyor. Yeni projelerin masada olduğu bilgisini de aldım. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.
Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’ni de ziyaret eden Gündoğdu, buradan Ziraat Odası’na geçti. Başkan Ekrem Şaylan ve oda yetkilileriyle bir araya gelen Gündoğdu, Türkiye’nin en nadide topraklarına sahip olan Trakya ve Kırklareli’nin, daha kaliteli bir tarım politikası ile güçlendirilmesinin şart olduğunu, çiftçinin üretim ve ekonomideki yerinin yadsınamayacağını kaydederek; “Bildiğiniz üzere Kırklareli’nin gündeminde şu an İnece’ye yapılması düşünülen termik santral var. Biz bu şehirde doğduk, büyüdük, buranın topraklarında yetişen buğdayın ekmeğini, domatesini, biberini, karpuzunu, meyvesini sebzesini tükettik yıllarca. Şimdi tüm bu doğallığın ve güzelliğin önünde bir santral tehlikesi var. Bu topraklara, bu üreticiye, bu ürünlere, toprağımıza, suyumuza, havamıza ve sağlığımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Vecdi Gündoğu Çarşamba günü son olarak Ticaret Borsası’na bir ziyarette bulundu. Başkan Turhan Altıntel, Başkan Yardımcısı Hikmet Yıldırım ve borsa yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Gündoğdu, mahsüllerin ve çiftçilerin son durumuyla ilgili tespitleri dinledi, küçük üreticinin her zaman tarımın omurgasını oluşturduğuna dikkat çekerek, iklimdeki bozulmaların ilk önce çiftçiyi olumsuz etkilediğini, bunun da hepimizin sofrasına yansıdığını dile getirdi. Ticarte Borsası Yönetimi Gündoğdu'ya günün anısına bir armağan da sundu. Vecdi Gündoğdu, Kırklareli ziyaretleri sırasında, sık sık esnaflara uğramayı ve yolda karşılaştığı vatandaşlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol