Millet her daim nöbette

15 Temmuz hain darbe girişiminin ve milletin zaferiyle sonuçlanan destanın 1. yıldönümü sebebiyle 15 ve 16 Temmuz akşamları Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanında Demokrasi nöbetleri gerçekleşti. Katılımın yüksek olduğu nöbetlerde milli irade, birlik ve beraberlik, demokrasi vurgusu yapıldı. Şehitlerimizin anıldığı etkinliklerde 7’den 70’e herkes meydanlardaydı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz anıtı için yaptığı konuşmayı da canlı izleyen kalabalık, sık sık marşlar eşliğinde şanlı bayrağımızı salladılar…

 

15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimi ve ardından gelen milletin zaferinin 1. yıldönümü tüm yurtta olduğu ilimiz Kırklareli’nde de görkemli bir demokrasi nöbeti etkinliği ile anıldı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz için 15 ve 16 Temmuz’da Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi meydanında bir araya gelen Kırklarelililer, her daim nöbette olduklarını bir kez daha gösterdiler.

Nöbetlere Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi ve ailesi başta olmak üzere, 55.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Mustafa Barut, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bülent Şengörür, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Selahattin Acara, AK Parti İl Başkanı Alper Çiler ve ailesi, İl Emniyet Müdürü Erkin Adalar, Cihannüma İl Temsilcisi Hikmet Yıldırım, Vali Yardımcıları, partililer, STK temsilcileri, kurum idari amirleri ve personeli ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

15 Temmuz akşamı saat 20.00’de Özgürlük ve Demokrasi Meydanında, öğrencilerin de yoğun katılımıyla büyüyen kalabalık ilk olarak “15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Milli Birlik Yürüyüşünü” gerçekleştirdi. Karaumur Caddesi ve oradan da Mustafa Kemal Bulvarı ile Fevzi Çakmak Bulvarını sloganlar, tekbirler atarak geçen kalabalığa vatandaşlar da bayraklarını sallayarak balkonlarından, evlerinin camından eşlik ettiler.

Daha sonra tekrar Özgürlük ve Demokrasi Meydanında toplanan kalabalık mehteran takımı ile coşmaya başladı. Ardı ardına gelen marşlara bayrak sallayarak eşlik eden kalabalık 15 Temmuz ruhunu tüm coşkusuyla yaşadı.

Daha sonra canlı yayınla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını izleyen kalabalık, İstanbul’da ve Ankara’da 15 Temmuz Şehitleri için yapılan anıtların açılış törenlerini takip etti.

Marşlar, ilahiler, Kuran-ı Kerim tilavetleri ve salaların okunduğu etkinliklerde günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi yaptı. Vali Çiftçi konuşmasında şunları kaydetti;

“Hepimizin bildiği ve yaşadığı gibi 15 Temmuz gecesi ülkemiz ve milletimiz hain ve alçakça bir darbe girişimine, bin yılın en büyük ihanetine maruz kalmıştır. Amerikan Hükümetinin desteğindeki ve korumasındaki Pensilvanya şarlatanının Türkiye’deki asker kıyafeti giymiş terörist bozuntusu şerefsizler güruhu milletimizin şanlı ordumuza teslim ettiği uçağı, topu, tankı, tüfeği alçakça, şerefsizce, kalleşçe gasp ederek bu aziz milletin üzerine saldırdılar.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, TBMM, Özel Harekat Daire Başkanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Ankara ve İstanbul Emniyet Müdürlüklerini ve daha bir çok yeri bastılar, bombaladılar. Bombalarla, tanklarla, tüfeklerle, uçaklarla bu milleti korkutacaklarını hesap ettiler.

Ancak hesap edemedikleri bir şey vardı. Allah'ın da bir hesabı olduğunu hesap edemediler.

Bu aziz milletin imanının, yüreğinin, yumruğunun, vatan sevgisinin, bayrak sevgisinin, demokrasi sevgisinin ve milletin iradesinin bunların topundan tüfeğinden daha güçlü olduğunu hesap edemediler. 80 milyonun kahramanı Şehit Ömer HALİSDEMİR' i hesap edemediler. 249 şehidimizi, 2193 gazimizi hesap edemediler. Meydanlara inen bu aziz milleti hesap edemediler. Halkın gücünün tankın gücünden üstün olduğunu hesap edemediler.

Sonuç olarak bu millet darbeci bozuntularına dersini verdi; namusunu, vatanını, bayrağını, Cumhuriyetini, milli iradeyi çiğnetmedi ve bu aziz millet vatanını dış güçlere ve onların maşalarına teslim etmedi. Emperyalist güçlerin ve maşa olarak kullanılan FETÖ terör örgütünün ülkemizi işgal projesine kurtuluş savaşında olduğu gibi, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da olduğu gibi bu büyük millet tarafından izin verilmemiştir.

Darbe yapmak isteyen kahpeler milletin darbesini en ağır şekilde yemişlerdir. Kurdukları tuzak kendi başlarına yıkılmıştır. Ve tek tek inlerinden alınarak hesap vermek üzere yargı önüne çıkarılmaktadırlar. FETÖ ile ilgili operasyonlar bir yandan devam ederken diğer yandan PKK, DAEŞ, PYD, YPG, DHKP-C ve diğer terör örgütleri ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında mücadele devam etmektedir. Ve şu bilinmelidir ki nereye mensup olursa olsunlar, son terörist bertaraf edilinceye kadar terörle mücadele devam edecektir.

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; bu kadar saldırının, bu kadar terörist faaliyetlerin sebebi ülkemizin ekonomi başta olmak üzere her anlamda kat ettiği mesafedir. Dış güçler ve onları maşası olan adı, soyadı bizden olan ancak ruhu, aidiyeti, kalbi bizden olmayan alçaklar, hainler, kalleşler, kahpeler ve şerefsizler şunu biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti'nin bu kutlu yürüyüşünü Allah'ın izni ile asla engelleyemeyeceksiniz.

Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dış güçlere yönelik olarak ne dedi; “Çanakkale ruhunu gördünüz, oradaki sonucu gördünüz. Eğer aynı sonucu görmek istiyorsanız hodri meydan, buyurun topunuz gelin.” Evet biz de buradan, bu meydandan, Kırklareli’nden hodri meydan diyoruz. Gücünüz yetiyorsa buyurun gelin diyoruz. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var diyoruz.

Ne yaparsanız yapın, hangi örgütü taşeron olarak kullanırsanız kullanın Allah'ın izni ile bu milleti asla bölemeyeceksiniz ve bu vatanı 80 milyon kefen giymediği sürece asla parçalayamayacaksınız. Ey dış güçler, ey kahpe terör örgütleri, kahpe FETÖ, kahpe PKK, DAEŞ, PYD, YPG, DHKP-C şunu çok iyi biliniz ki sizin desteklediğiniz ve yapmış olduğunuz terör faaliyetleri bizim kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektedir.

Başta 15 Temmuz gecesi şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimize söz veriyoruz. Allah'ın izni ile ecdadımızdan teslim aldığımız bu güzel vatanımızı bu aziz milletin gücüyle, cesaretiyle, imanı ve inancı, bayrak ve vatan sevgisi ile asla kimseye teslim etmeyeceğiz ve bu şanlı bayrağı asla yere indirmeyeceğiz. Tüm dünya duysun, Türkiye’nin tüm düşmanları duysun; Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti bugün 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlüdür ve Türkiye tüm kurumları ile dimdik ayaktadır. Türkiye’mizin kutlu yürüyüşü hız kesmeden devam etmektedir ve Allah’ın izniyle bu kutlu yürüyüş ebediyen devam edecektir. Ben buradan bu vatan ve bu bayrak uğruna şehit olmuş tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Selam olsun Allah için can veren o yiğitlere, selam olsun vatan için, millet için şehit olanlara, selam olsun bayrak için, milli irade için toprağa düşenlere. Aziz Şehitlerimize ve kahraman gazilerimize söz veriyoruz ki; 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.”

Demokrasi nöbetleri Kırklareli Özgürlük ve Demokrasi Meydanında dün akşam saat 21.00’de gerçekleşen etkinlikler ile son buldu.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol