Meral Akşener de Alpullu’ya geliyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 7 Nisan 2018 tarihinde "Cümbür Cemaat Alpullu'dayız" sloganı ile Alpullu’ya bir ziyarette bulunacağı bildirildi.

İYİ Parti Kırklareli İl Başkanı Savaş Çekinmez, Tekirdağ İl Başkanı Seval Erkan ve Edirne İl Başkanı Mete Türkay, ortak bir yazılı açıklama yaparak İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Kırklareli programı hakkında bilgi verdiler. Yapılan ortak açıklamada, Akşener’in 7 Nisan 2018 saat 13.00 da; Alpullu’da olacağı belirtildi. Ziyaret kapsamında Alpullu Pancar Üreticileri Birliği’nin ziyaret edileceği ayrıca Alpullu Şeker Fabrikası önünde şeker fabrikalarının satış kararına karşı bir konuşma yapılacağı belirtildi.
Ortak açıklamada şu ifadeler yer aldı;
“Bilindiği üzere Genel Başkanımız, 24 Şubat 2018 tarihinde İYİ Parti Hatay İl Başkanlığı açılışında yaptığı konuşmada özelleştirme kapsamındaki 14 şeker fabrikamızın; ABD Dış İşleri Bakanı Tillerson ile yapılan görüşme sonucunda, ABD baskısı ile satışa konu edildiğini belirtmiştir. Yine AK Parti hükümetine açıkça "Reza Bey kardeşimiz dosyası karşılığında mı bu fabrikaların satışına onay verdiniz ?" sorusunu sormuştur.
"Şeker Fabrikalarını Cargill (ABD) talebi ile satmak hainliktir" tespitini yapan Sn. Genel Başkanımız nişasta bazlı mısır şurubundan yapılan şekerin halk sağlığını doğrudan tehdit ettiğini kanser obezlik ve kısırlık gibi sağlık sorunlarına yol açtığını ifade etmiş her konuşmasında 3 çocuk isteyen AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 4 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen İstanbul İl Kongresinde açıkça uyararak "Her toplantında 3 çocuk istiyorsun, sen bu fabrikaları özelleştirirsen millet gelecekte 1 çocuk yapamaz hale gelecek. Milletin zürriyetini keseceksin" demiştir.
Yine Genel Başkanımız İYİ Parti Adana İl kongresinde "Sonuç 14 şeker fabrikamıza olanlar oldu. Ama biz varız, İYİ Parti var. Alpullu'ya gidildi, Kırşehir'e gidildi, Yozgat'a gidildi.
Kongreler tamamlansın 7 Nisan'da cümbür cemaat Alpullu'da olacağız.
Şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi için elimizden geleni yapacağız" demiştir.
Genel Başkanımız şeker fabrikalarının özelleştirilmesine dur demek için yukarıda ifade ettiğimiz görüşlerini içerir kapsamlı bir bilgilendirme yapmak üzere milletimize hitap edecektir.”

Yorum Yazın

1 Defa Yorum Yapılmış.

  1. İncikli boncuklu kullanışlı konu olunca aman kaçırmayın.