Marmara Bölgesi'nin en büyüğü oldu

League of Legends Türkiye kupasında Kırklareli Belediyesi'nin e-spor takımı turnuvada kazanarak birinciliği elde etti

Son yıllarda Türkiye'de yükselişte olan "E-spor"u destekleyen ilk il belediyesi olan Kırklareli Belediyesi'nin e-spor takımı, katıldığı turnuvada bir birincilik daha aldı.
League of Legends Türkiye kupasında Marmara Bölgesi'nin temsil edilmesi için yapılan turnuvayı Kırklareli Belediye E-Spor kazanarak Marmara Bölgesi'nin en büyüğü oldu. Marmara Bölgesi'ni, Türkiye Kupası'nda temsil etmek için 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde Bursa'da düzenlenen turnuvada Kırklareli Belediye E-Spor, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Adapazarı, Kocaeli, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Yalova illerini temsil eden 10 il birincisi ile mücadele etti.

Kırklareli Belediye E-Spor, finalde Tekirdağ Hype E-Sports takımını mağlup etti ve Marmara Bölgesi'ni Türkiye kupasında temsil etmeye hak kazandı.
Türkiye genelinde E-Spor'u destekleyen ilk il belediyesi unvanını taşıdıklarını belirten Kırklareli Belediye Başkanı, E-spor takımlarının Kırklareli'ne getirdiği başarılılarla gurur duyduklarını söyledi.
E-spor'un son yıllarda hem dünya çapında hem de ülkemizde yükselişte olan bir spor dalı olduğunu söyleyen Başkan, bu spor dalına destek olmaya devam edeceklerini ifade ederek Kırklareli Belediye E-Spor takımını aldıkları başarıdan dolayı kutladı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol