MHP İl Başkanı Kaya, Antalya’yı değerlendirdi

Antalya’da düzenlenen “İl ve İlçe Başkanları Çalışma ve İstişare Toplantısı”na katılan ve Devlet Bahçeli’nin selamlarını getiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Hakan Aytaç Kaya, düzenlenen toplantının hayırlı olmasını diledi.

Kırklareli’ne dönüşünün ardından Antalya’da gerçekleştirilen toplantıya ilişkinaçıklamalarda bulunan Kaya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımı ile 9-10-11 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen toplantıya; 81 il başkanı ve 897 ilçe başkanının katıldığını kaydetti.
“Çalışma ve İstişare Toplantımızın öncelikle ülkemize, milletimize, partimize ve Türk-İslam dünyasına kutlu olmasını, hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
Öncelikle Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin teşkilatlarımıza ve Kırklareli halkımıza selamlarını iletmek istiyorum” diyen Kaya, MHP Lideri Bahçeli’nin istişare toplantısında yaptığı konuşmaya ilişkin notları paylaştı.
MHP lideri Bahçeli’nin konuşmasında yer alan satır başları ise şöyle;
“49 yıllık siyaset mücadelemizde pek çok zorlukla karşılaştık. Ancak, Türk Milleti için yaptığımız ve yapacağımız fedakârlıklarda hiçbir zaman sınır tanımadık, hiç de nokta koymadık. Özellikle 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimi’nden sonra akla hayale gelmeyecek saldırılarla karşılaştık, hamd olsun teslim olmadık, acizlik göstermedik. Oyunları bozduk, oyuncuları bozguna uğrattık. Bunu hep birlikte yaptık, hep beraber başardık.
15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden kısa bir süre sonra, 7 Ağustos 2016’da Yenikapı’da bir ruh doğdu, Türkiye için yeni bir kapı açıldı. Biz bu ruha ortak olduk, bu kapıdan içeri girdik. Başka türlüsünü yapmamız da kendimizi, ülkülerimizi, var oluş gayemizi inkar olurdu. Adalet ve Kalkınma Partisi’yle oturup konuştuk. Yeni bir hükümet sistemi üstünde uzlaşmaya vardık. Çünkü bekamız anormal tehditler altındaydı. Bir olmalıydık, beraber hareket etmeliydik. Saldırılar artacak, tehlikeler yoğunlaşacaktı. Kaldı ki, vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız? Devlet gittikten, millet bölündükten sonra iktidarın ne anlamı kalacaktır?
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yeşerip billurlaşması bu kavrayış ve beka endişesi çemberinde vücut bulmuştur. Türk milleti 16 Nisan 2017’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne evet demiştir.
Milliyetçi Hareket Partisi, yeni hükümet etme sisteminin içinde başından sonuna kadar vardır ve paydaşıdır. Baraj sorunu yaşadığımızı söyleyenler, acaba barajın yüzde 50 artı 1’e çıktığını ne zaman idrak edecekler? Yüzde 10’u ağızlarında sakız gibi çiğneyenler, korktuğumuzdan, indiğimizden, gerilediğimizden dolayı ittifaktan medet umduğumuzu yüzsüzce diline dolayanlar, 15 Temmuz FETÖ ihanetinin yarım kalmasından içten içe üzülen kokuşmuşlardan başkası değildir.
Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin kurum ve kurallarıyla kökleşmesi, yerleşmesi, tam olarak oturması maksadıyla 3 Kasım 2019’da Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi açıkladık. Siyasi akıl bunu gerektiriyordu. Ülkenin gerçekleri buna işaret ediyordu. Milli bekamızın korunması için böylesi bir uzlaşma vasatında buluşmak lazımdı. Yaptığımız da budur. Milletvekili Genel Seçimi’nden başarıyla çıkıp çok güçlü bir şekilde TBMM’de yerimizi alacağımızı, geleceğin Türkiye’sinde, gelecek iktidarın iklim ve iradesinde mutlaka söz sahibi olacağımızı kararlılıkla duyuruyorum.”

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol