Siyasete kadın eli değmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Milletvekili Adayı Nur Aybüke Baybaş, Kırklareli için değişim vaktinin geldiğini ifade etti.
Alanının siyaset olduğunu dile getiren MHP Milletvekili Baybaş, "Bir yanı Selanik göçmeni bir yanı Tikveş bir yanı Sirkovo'lı bir ailenin çocuğu Buranın olarak insanıyım. Kırklareli'de bir dünyaya geldim, burada büyüdüm.. Bilimi Üniversite eğitimimi Adnan Menderes Üniversitesi Siyaset ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı alanında tamamladım.Bunun yanında 2020 yılında diğer bir çalışma alanım olan Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldum.
Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra kendi alanım olan Siyaset Bilimi ve Kamu YÖnetimi Anabilim Dalında Yönetimi Yüksek Lisansımı tamamlayıp Siyaset Bilimi ve Kamu Uzmanlığımı aldım." şeklinde konuştu.
Tarihi değiştirmenin zamanı geldi
Kırklareli'nde tarihi değiştirmenin vakti geldiğinin altını çizen MHP Milletvekili Baybaş, "89 yıldır kadın milletvekili çıkarmayan bu güzel şehirde Kırklareli'deki tüm kadınlarımız desteğiyle meclise Kırklareli'den kadın bir milletvekili göndereceğiz!
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni gençlere emanet ettiğinin bilincinde olarak çıktığım bu yolda, Cumhuriyetin 100. yılında Atatürk'ün gençliğe emanet ettiği Cumhuriyeti Atatürkçü bir Türk genci olarak devir almaya hazırım.
Burada sevdamız Kırklareli'nin, kıymetli hemşerilerimin huzurunda hizmet etmek Kırklareli'ne sözümüz olsun." sözlerini dile getirdi. (N.Şensöz)
Yorum Yazın
Yapılan Yorumlar
NE ARAMIŞTINIZ ?
ÇOK OKUNANLAR
-
Kupa Canavarı Uzunköprü Masterler!
04 Tem 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Çocuklarıyla girdikleri sınavda üniversiteyi kazanan kadınlar mezuniyet sevinci yaşadı
30 Haz 2024 -
Hasatta sona yaklaşılan Trakya'da buğday üreticisi verimden memnun
02 Tem 2024 -
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonunda 5 zanlı yakalandı
18 Tem 2024 -
Tekirdağ'da plastik atık geri dönüşüm tesisinde çıkan yangın söndürüldü
18 Tem 2024
ÇOK YORUMLANANLAR
-
Köy Kanununa Günümüzde Kim Uyuyor? Kim Denetliyor?
27 Haz 2024 -
UZO Bir Kez Daha Uyardı, “Herkes Önlemlerini Alsın”
27 Haz 2024 -
Ayçiçekleri Yağmur Bekliyor
27 Haz 2024 -
Edirne'de "dur" ihtarına uymayan alkollü ve ehliyetsiz sürücü kovalamaca sonucu yakalandı
27 Haz 2024 -
Uzunköprü’de Böyleleri Barınmamalı! Ay Yıldızla Zorunuz Ne?
27 Haz 2024 -
Kahraman Şehidimiz Doğduğu Köyde Anıldı
27 Haz 2024
Son Yorumlar
- Halil Sert son yolculuguna ugurlandi: Çok çok kıymetli bir insandı ve Çok başarılı bir müdürüydü keskin nişancıydı. Allah gani gani rahmet...
- "Kırklareli için yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz": Kesimoğlu geçen seçimde haksızlığa uğrayıp bağımsız olunca oyumu ona vermiştim. Bu defa sen hem de ...
- Aday Dermenci, partililerle kahvaltıda bir araya geldi : Hayırlısı olsun inşallah kazanırsın ...
Bu yaratıklar kentinizi narko "hub" kent yaparak değişim yaratacaklar ve hepinizin çoluk çocuğu bunların torbacılarının daimi müdavimleri olacaklar uyanın sersemler