“Lüleburgaz hayatımı değiştirdi”

1970 Siirt Kurtalan Beykent Köyü doğumluyum. 1971'de babamın mesleği gereği Lüleburgaz'a taşındık. Sonra lise hayatım burada geçti. 9 kardeşiz, 8'imiz okudu ve meslek sahibi oldu. Aile içerisinde 4 kardeş doktoruz. Bir çocuk annesiyim."
Halen Kocaeli ' de iç hastalıkları uzmanı olarak görev yapan Dr Fatma Şahin, babasının görevi nedeniyle geldikleri Lüleburgaz ve Trakya ' da hayatının değiştiğini söylüyor. Lüleburgazlı emekli öğretmen ve yazar Orhan Suat ' ın "Burs vererek, bu başarılı ve azimli kızımızın hayata hazırlanmasında yardımcı olduk" dediği Dr Fatma Şahin, o yılları şöyle anlatıyor:
LÜLEBURGAZ I ÇOK SEVDİK
"1970 Siirt Kurtalan Beykent Köyü doğumluyum. 1971'de babamın mesleği gereği Lüleburgaz'a taşındık. Sonra lise hayatım burada geçti. 9 kardeşiz, 8'imiz okudu ve meslek sahibi oldu. Aile içerisinde 4 kardeş doktoruz. Bir çocuk annesiyim."
TRAKYA DA KALMAYI TERCİH ETTİK
"Trakya'da babamın işi bitince babam tekrar Siirt'e dönmek istemiş. Ancak annem okumamız için Trakya'da kalmamız konusunda ısrar etmiş. Babam da çok uyumlu biriydi ve Trakya'da kalmamızı kabul etti. Ben liseyi bitirdikten sonra Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdim. 1994'te mezun oldum. 11 yıl kadar pratisyen hekim olarak çalıştım. Bu süreçte acil serviste çalıştım, çocuk sağlığında çalıştım, Kızılay kan merkezinde çalıştım. 22 yıldır doktorum. Mesleğimi çok seviyordum ve pratisyen hekimliğin bana yetmeyeceğini düşündüm.
İÇ HASTALIKLARI UZMANI OLDUM
11 yıl pratisyen hekimlikten sonra uzmanlık sınavına girdim. Çok zor bir sınavdır aslında. Artık kimseye danışmak istemedim. Çünkü mesleğimi yaptığım sırada sürekli çevreme danışıyordum, bazen bana 'sen ne doktorusun' diye soranlar oluyordu. İşimi çok iyi yapıyorum ama bunun bir etiketi yoktu. Oğlum 5 yaşındayken uzman olmaya karar verdim, bir konuda branşlaşmak istedim. Hem çalıştım hem çocuğumla ilgilendim hem de sınava hazırlandım.
ZORLUKLARLA DOLU YILLARDI
Oğlum ilkokula gidiyordu, ben Edirne'de hastanede blok nöbet tutup ardından dershaneye gidiyordum. Kazanmak istiyordum sınavı. Aklıma koymuş ve inanmıştım başaracağıma. Çok azmedersen kazanırsın. Çok sıkı çalıştım ve uykusuz iki gün geçirip hep ders hep ders... En sonunda hedefime ulaştım.
KOCAELİ Yİ ÇOK İSTEDİM
1999 Gölcük Depremi'nde gönüllü olarak bir grup doktorla Kocaeli'ye geldim ve insanlara yardım ettim. O zaman Gölcük Ulaşlı'da görev vermişlerdi bana. Kocaeli'nin çok güzel bir yer olduğunu düşünmüştüm.
Bu şehre aşık olmuştum desem yalan olmaz. 'Burada yaşamak ne kadar güzel olur' dedim kendi kendime. Ne kadar yürekten istemişim ki gerçekleşti. Uzmanlık sınavından Trakya Üniversitesi İç Hastalıklar Bölümü'nü kazandım. 6 yılın sonundan mecburi hizmet vardı. Ben o süreçte sürekli dua ettim; oğluma yakın bir yer olsun, deniz kıyısı olsun, yeşillikler olsun, uçaktan korktuğum için uçakla gitmeyeceğim bir yer olsun istedim. Mecburi hizmet kurasında ilk tercihim Kocaeli İzmit Seka Devlet Hastanesi oldu. Ve buraya geldim."

Yorum Yazın

1 Defa Yorum Yapılmış.

  1. DEĞERLİ OKURLAR DR FATMA ŞAHİN DAHA LİSEDE OKURKEN BEN KEŞFETMİŞTİM PIRIL PIRIL BİR ÖĞRENCİ VE DEDİĞİ GİBİ HEPSİ OKUMUŞ KALABALIK BİR AİLEDEN GELİYORDU BEN O YILLARDA ROTARY KULÜBÜ ÜYESİ VE DÖNEM BAŞKANI İDİM KENDİSİNE BURS VERİLMESİNDE TEKLİFİM VE PAYIM OLMUŞTUR ZATEN DR FATMA ŞAHİNDE BUNU AÇIKLAMIŞ BU NEDENLE İLK KEZ OKUDUĞUM BİYOGRAFİSİNDE AÇIKLADIĞI İÇİN BENDE ŞİMDİ CEVABEN YAZIYORUM ÇALIŞKAN VE DÜRÜSTLÜĞÜ YANINDA VEFALI OLMASINDAN DOLAYI İYİKİ DR FATMA ŞAHİNE DESTEK OLMUŞUZ BURS VERMİŞİZ ŞİMDİ HAKKIMI O'NA VE TÜM ÖĞRENCİLERİME HELAL ETTİM