Lüleburgaz Devlet Hastanesi 2020 yılına hazır olacak

Lüleburgaz ilçesinde yapımı devam eden yeni Devlet Hastanesi 2020 yılında hizmete açılacak. 300 Yataklı Yeni Lüleburgaz Devlet Hastanesi çalışmaları kapsamında Doğalgaz Basınç Düşürücü İstasyon ve Doğalgaz Bağlantı Yolu İhalesi gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan ihalenin sonrasında Trijenerasyon Sistemi, Hastane İç Isınma ve Mutfak kısmının doğalgaz ihtiyacını karşılayacak 3 çıkışlı istasyonun özel üretimine başlandı.

Yeni Lüleburgaz Devlet Hastanesi Binasının 2020 yılı içinde hizmete sunulması için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Çalışmalar kapsamında hastanenin bazı bölümlerinde kullanılacak doğalgaz için yapım çalışmaları gerçekleştirildi.
“1 ay içinde montajının
yapılması planlanmaktadır”
İl Sağlık Müdürlüğü gerçekleştirdiği açıklamada; “Yapımı hızla devam eden 300 Yataklı Yeni Lüleburgaz Devlet Hastanesinin “Doğalgaz Basınç Düşürücü İstasyon ve Doğalgaz Bağlantı Yolu İhalesi” Müdürlüğümüz tarafından yapılmıştır. Yoldan Basınç Düşürücü İstasyon Binasına kadar gelecek olan 112 m.’lik doğalgaz hattının kazısı yapılarak boruları döşenmiştir. Trijenerasyon Sistemi, Hastane İç Isınma ve Mutfak kısmının doğalgaz ihtiyacını karşılayacak 3 çıkışlı istasyonun özel üretimine başlanmış olup, 1 ay içinde montajının yapılması planlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol