Lokantacılar Esnaf Odasının Yeni Başkanı Zafer Sürer

Kırklareli Lokantıcılar Esnaf Odası 13.Olağan Genel Kurulu 3 Mart Cumartesi günü gerçekleştirildi. Paşa Cafe’de saat 11.00’da başlayan genel kurul iki liste olarak yapıldı. Zafer Sürer ve Gökhan Pınarbaşı’nın yarıştığı seçimlerde Zafer Sürer, Lokantacılar Esnaf Odası’nın yeni başkanı oldu.

3 Mart Cumartesi günü saat 11.00’da başlayan Kırklareli Lokantacılar Esnaf Odası 13.Olağan Genel Kurulu’na katılanlar arasında; AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, AK Parti Kırklareli İL Başkanı Alper Çiler, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Can Cafer Toklucu, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice, Eski Kırklareli Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Cengiz Kurtişoğlu, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve oda üyeleri katılım gösterdi.
Divan teşekkülünün oluşturulması ile başlayan genel kurul, saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile devam etti. Sonrasında faaliyet raporu, denetim raporu okundu ve ibra edildi.
Bu bir bayrak yarışı
Konuşmalara geçildiğinde kürsüye öncelikle 16 yıl boyunca Kırklareli Lokantacılar Esnaf Odası başkanlığı görevini yürütmüş Cengiz Kurtişoğlu yaptı. Kurtişoğlu, “16 yıl boyunca bu görevi layıkıyla yapmak için elimden geleni yaptım. Bu süreçte bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bu görevi kendi isteğimle bırakıyorum. Bu bir bayrak yarışı benden sonra gelecek arkadaşların da görevi layıkıyla yapacaklarıma inancım sonsuz. Hangi arkadaşım kazanırsa kazansın odamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kurtişoğlu’na plaket
takdim edildi
Kurtiçoğlu’nun ardından kürsüye Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Aykut Yenice geldi. Yenice, Kurtişoğlu ile yıllardır tanıştığını ve işini daima en iyi şekilde yaptığını söyledi. Kendisini kardeşi gibi gördüğünü ve yıllar öncesinde bir soğuk Kırklareli sabahında beraber bu işlere başladıklarını ve o zamandan bu yana daima birlikte olduklarını söyledi. Kurtişoğlu’nun görevi bıraktığı için üzgün olduğunu ama kararın kendisine ait olduğunu söyleyen Yenice, Kurtişoğlu’na şimdiye kadar ki katkıları için plaket takdim etti.
Amacımız Kırklareli
değerlerini ulusal boyuta ulaştırmak
Konuşmasını yapmak için kürsüye gelen AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, lokantacılığın çok önemli bir meslek olduğunu ve sadece insanların karnını doyurmak değil aynı zamanda yeri geldiğinde ağabeylik ve ailelik yaptıklarını söyledi. Kırklareli’nin birçok önemli lezzeti olduğunun altını çizen Minsolmaz, geçtiğimiz gün gerçekleştirilen toplantıdan ve Nisan ayında ilk kez yapılacak olan 1.Trakya Tanıtım Günleri hakkında bilgi verdi. Amaçlarının Kırklareli’nin değerlerinin ulusal boyutlarda tanıtılması olduğunu söyledi. Bu konuda ilk adımı yine geçtiğimiz hafta coğrafi tescilini alan “Hardaliye” ile attıklarını belirtti.
Deneyim ile aday
Protokol konuşmalarının ardından sıra adayların konuşmalarına geldi. Kürsüye ilk gelen isim Zafer Sürer oldu. Sürer, 30 yıllık deneyimle ve yıllardır Lokantacılar Odası’nın yönetiminde olduğunu ve bu nedenle görevi layıkıyla yapacağını söyledi. Görev verildiği takdirde odayı daha iyi yerlere getirmek için çalışacağını belirten Sürer, oda üyelerinden oy istedi.
Lezzetlerimizi tanıtmalıyız
Sürer’in ardından sahneye çıkan Gökhan Pınarbaşı, bu göreve talip olduğunu ve seçildiği takdirde çok çalışacağını ifade etti. Kırklareli’nin lezzetlerinin çok değerli olduğunu ve tüm ülkede tanınması gerektiğini vurguladı. Bu tanıtım için lezzetlerin daha fazla bilinmesi için çalışmalar yapacağının altını çizen Pınarbaşı, başkanlığa talip olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Zafer Sürer’in Yeşil Liste ile Gökhan Pınarbaşı’nın Beyaz Liste ile yarıştığı seçimler kapalı oylama sistemi ile yapıldı. Seçim sonucunda, Zafer Sürer 130 oy alarak yeni oda başkanı oldu. Sürer’in 130 oyuna karşılık Gökhan Pınarbaşı 77 oyda kaldı. 1 oy ise geçersiz sayıldı.
Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol