LÖSEV İyilikler Tırı Kırklareli’nde lösemili çocuklarla buluştu

LÖSEV İyilikler Tırı, geçtiğimiz Pazar günü Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde kanser hastaları ve aileleriyle bir araya geldi. Yardımların dağıtıldığı günde Kırmızı et, kuru gıda, giysi, temizlik malzemeleri, kırtasiye, oyuncak, mobilya, ev eşyası gibi onlarca farklı destek ailelere ulaştırıldı. Bu sayede kanser savaşında zor zamanlar geçiren aileler bu destekler ile bir nebze olsun zor günlerden uzaklaştılar.

Önadım Haber

LÖSEV Ramazan ayında kanser hastaları ve yakınlarına yardımcı olma anlayışıyla İyilikler Tırı Türkiye’nin dört bir yanını geziyor, ihtiyaç sahibi kanser hastalarına ve ailelerine yardım ulaştırmaya devam ediyor.
Tüm destekçilerimize teşekkürler
LÖSEV Marmara Bölge Koordinatörü Zuhal Ön İyilik Tırı ile ilgili yaptığı açıklamada, "LÖSEV Türkiye’nin her noktasındaki kanser hastalarına ve ailelerine köy köy, şehir şehir dolaşarak yardımlar götürüyor. 20 yıldır kanser hastalarına ve ailelerine kanserle mücadelelerinde destek oluyor. Aileler, LÖSEV İyilik Tırı’ndan kıyafetten temizlik malzemesine, kuru gıdadan et ürünlerine, mobilyadan bisiklete kadar çocukları ve kendileri için tüm ihtiyaçlarını özgürce seçerek alabiliyorlar. Tır çalışması gönüllüler, bağışçılar ve katkı sağlayan duyarlı firmaların işbirliği ile hayata geçiriliyor. Tüm destekçilerimize LÖSEV adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" şeklinde konuştu.
Hastaların %92’si asgari geçim sınırının altında ailelere mensuplar LÖSEV’e kayıtlı onbinlerce lösemi – kanser hastası çocuk ve yetişkin var. Sayıları her gün artan hastaların %92’si asgari geçim sınırının altında ailelere mensuplar. LÖSEV, kanser gibi zor bir hastalıkla mücadele eden ailelerin bu zor günlerinde yanında olarak hastalığı yenmelerinde destek oluyor.

Yorum Yazın

Yapılan Yorumlar

  1. bilgi ve bilinç kana can katar 07 Haziran 2018 Perşembe 16:07:26

    Uluslararası hastalık endüstrisi kapanına yeni kurbanlar olarak sayıları hızla artan geçim düzey altı yoksullarına beslenememek nedeni ile musallat olan özellikle kan kanseri lösemi ile mücadele bazında onları bu hastalığa karşı mücadelede güçlü kılacak bilgi ile donatmak gerekiyor şu bu eşya ile avutmak değil. En ilk savunmalarla fare zehiri flouride'lı çesme suyu içmemek yine flouride'lı diş macunu ve zehirli gargara sıvıları kullanmamak-tüm zehirli ev temizlik malzemelerini zehirsizlerle değiştirip vücuda alınan ve kana dokusal yıkım getiren zararlılara karşı bilinçlenmek gerekmektedir-GMO'lu her besini (!) ise tüketimden kaçınmak gibi. Bunlar tıbbi tedaviye yapıcı ek ilavelerdirler.