Kurban Pazarı Açıldı

Kurban Bayramı yarın itibariyle başlıyor. 4 sürecek olan bayramda vatandaşlar hem sevdikleriyle bayramlaşacak hem de kurban ibadetini gerçekleştirecek. Bu nedenle ilimizde vatandaşların kurban alışverişini yapacakları kurban pazarı dün itibariyle açıldı. İlk gün ağırlıklı olarak pazarın kurulması ile geçerken satıcılar bayramın güzel geçmesini diledi.

Kurban Bayramı bu yıl 11-14 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak. Bayram öncesinde vatandaşların merakla beklediği kurban pazarı sonunda kuruldu. Cumhuriyet Mahallesinde kurulan kurban pazarı ilk gün satış alanlarının kurulması ile geçti. Sabahın ilk saatlerinden itibaren alana gelen satıcılar yerlerini hazırladı. Kurban bayramının güzel satışlarla geçmesini temenni eden satıcılar bekledikleri gün arife ve bayramın ilk günü olduğundan bahsettiler. Kurban yerlerinde 30 metrekare alan için 250 TL kira ödemesi yaptıklarını belirten satıcılar İstanbul’a göre bu fiyatın uygun olduğunu belirttiler.
Kurban fiyatları Türkiye
ortalamasının altında
Satış fiyatlarının koyunlar için bin 50 ve bin 700 TL arasında olduğunu ifade eden satıcılar bu fiyatın Türkiye ortalamasının altında olduğunun altını çizdiler. İstanbul’da ve diğer büyük şehirlerde bu fiyatın en az 500 lira fazlasının verileceğini kaydeden satıcılar bu nedenle fiyatlarının uygunluğunu vurguladılar. Kurban pazarının satış durumuna göre açık kalacağını söyleyen satıcılar, eğer hayvanları bugün bitirebilirlerse hemen gideceklerini ancak bitiremedikler, takdirde son güne kadadr pazarda bulunacaklarını ifade ettiler.

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol