Kurban Bayramı için Lüleburgaz’da broşürlü uyarı yapıldı

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından vatandaşların huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirmelerini sağlamak amacıyla, uygulanan trafik tedbirlerine ilave olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında şoförlere broşür dağıtıldı.

Lüleburgaz’da D-100 Karayolu üzerinde Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri 26 Ağustos Cumartesi günü Kurban Bayramı tatil denetimlerine başladı.

Denetimlerin yanında şoförlere bilgilendirme ve bilinçlendirme broşürleri dağıtılırken, Fatih Caddesi girişi ile Üst Geçidin bulunduğu alana “Frene Değil, Kurala Güven İyi Bayramlar” yazılı pankart asıldı.

Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Polis Memuru Mehmet Balta, şoförlerin bayramda trafik kurallarına uymaları gerektiğini belirtti.

Balta, “Bilindiği üzere bayram tatilleri süresince karayollarımızda trafik yoğunluğunun önemli oranda artış gösterdiği, sürücülerimizin yakınlarına veya tatillerini geçirecekleri yerlere bir an önce ulaşmak istemeleri nedeniyle trafik kurallarına yeterince uymadıkları ve bunun sonucunda da trafik kazalarının meydana geldiği görülmektedir.

Trafik kazalarının önemli bir kısmı hız ihlali, hatalı solama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süresi ihlali ile sürücülerin sabırsız davranışları gibi sürücü hatalarından kaynaklanmaktadır. Şoförlerimizin trafik kurallarına, trafik işaret ve işaretçilerinin ikazlarına uymalarını, hız limitlerine uymalarını, araç kullanırken emniyet kemeri takılmansın önemi konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla bu broşürleri dağıtıyoruz.”dedi.

Bayramda 26 yaş altı ve 65 yaş üstü otobüs kullanamayacak

Balta, açıklamasının devamında 26 yaş altı ve 65 yaş üstü şoförlere otobüs kullandırmayacaklarını belirterek, “Kurban Bayramında 65 Yaş üstü şoförlerin otobüs kullanmalarına ve otobüs terminallerinden çıkış almalarına izin verilmeyecektir.

Ayrıca 26 yaşından küçük olanların otobüs kullanmalarının engellenmesi sağlanacaktır. 30 Ağustos ile 4 Eylül 2017 tarihleri arasında 6 gün süreyle, Özel Yük Taşıma İzin Belgesi ve Özel İzin Belgesi kapsamındaki araçların trafiğe çıkmalarına izin verilmeyecektir. Denetimlerimiz bayram boyunca sıklaştırılacaktır.”dedi. 

Yorum Yazın

Bu Habere Henüz Yorum Yapılmadı. İlk Sen Ol